Večerem provázel moderátor Radek Šilhan, který se při dekoraci nejmladších týmů dostal do úzkých, když se mladičké Patricie z početného mažoretkového týmu Scarlett v rozhovoru zeptal, zda jí může tykat. Odpověď přišla razantně rychle: „Ne!“ Komickou situaci však oba zvládli. Poprvé v historii ankety se mládežnické kategorie jednotlivců i týmů nevyhlašovaly s určením pořadí. Odborná komise vždy vybrala pět nejlepších, které dekorovala. Někteří rozhodnutí pořadatele kvitovali, jiní nechápavě kroutili hlavou. Jedno je však pravda, u dětí by nemělo jít v prvé řadě o výsledky, ale o to, aby je sport bavil a dělaly ho naplno. Za to ocenění dostaly.

Pro cenu starosty, kterou dostávají sportovci z Kutné Hory závodící za oddíl z jiného města, si došla podruhé za sebou Martina Kopecká. Nadaná taekwondistka a mistryně světa a Evropy po galavečeru prozradila, že nyní koketuje i s kickboxem. „Hned příští víkend jedu na své první kickboxerské závody. Těším se na větší kontakt, ale zároveň z toho mám trochu obavy,“ přiznala.

Do síně slávy byl po bok Aufrechta, Stehlíka, Polívky, Schwarze a Fialové zařazen atlet Karel Ptáček. „Přeji všem mladým sportovcům, aby měli štěstí na dobré trenéry. Výkonnostním závodníkům přeji dobré výsledky, kterými reprezentují naši zemi i město,“ řekl Ptáček na pódiu. Ze svého ocenění byl překvapený. Pořadatelům se totiž podařilo dokonale utajit, že cenu dostane. 

Došlo i na vyhlášení čtenářské kategorie Sportovní hvězda Deníku, v níž hlasovali naši čtenáři skrze hlasovací lístky v tištěném vydání. Znovu po roce vyhrál vicemistr České republiky v ledním hokeji Jaroslav Vlach, který v mohutném hlasování předčil překážkového závodníka Tomáše Tvrdíka. Cenu za Jaroslava Vlacha převzala jeho maminka: „Jardu musím znovu omluvit, má trénink, ale příště už ho donutím, aby si cenu převzal osobně.“ Na moderátorovu otázku, co Vlachovi maminka uvaří, když dorazí domů, odpověděla vtipně. „Dietní jídlo. A z čeho se skládá, to vám raději říkat nebudu,“ smála se Vlachová. 

Celý galavečer měl celkem vtipnou pointu. Dalo by se napsat Laubeho večer. Trenérem roku se totiž stal Tomáš Laube starší. Absolutním vítězem v kategorii Jednotlivci dospělí z našeho města byl zvolen jeho syn, také boxer, Tomáš Laube mladší. „Pro mě je absolutním vítězem ankety můj táta. Bez něj bych nebyl tam, kde jsem. Dává mi vše. Rodinné zázemí, skvěle nás s bráchou trénuje, a ještě mi dává práci. Mám díky němu skvělé podmínky,“ poděkoval Laube mladší po galavečeru. 

Diváci, kteří do Tylova divadla dorazili, si užili doprovodné vystoupení. Nechyběl zpěv, tance, akrobacie, pole dance a na závěr zazněla píseň Kde domov můj. Ovšem ne jako hymna, ale v rozšířeném podání, jejíž pokračování textu znal v divadle málo kdo. Povedená tečka za povedeným večerem.