„Na startu jednoho z prvních eXterra triatlonů v kalendáři závodů v České republice musí být každý nadšenec do triatlonu. Ale i člověk, který si chce kombinaci plavání – kolo - běh vyzkoušet poprvé,“ uvedl za kutnohorské pořadatele Michal Vavák.

Club deportivo Kutná Hora se od roku 2009 stará o sportovní vyžití nejen Kutnohoráků. K hlavní akci - běžeckému závodu na 12 kilometrů v okolí Kutné Hory - přidal CD*KH v roce 2010 i exterru. Nejprve to byl jednodepový závod se vším přímo na hlavní "pláži" Velkého rybníku, po několik let se přesunul do protějšího autokempu. Ale od roku 2021 vznikla dvě depa s basecampem v malešovském pivovaru.

Petr Janda
Exligista Petr Janda má jako nový šéftrenér čáslavské mládeže velké plány

Od něj se závodníci i letos v červnu po prezentaci přesunou k cca 2 km vzdálenému Velkému rybníku, kde je čeká plavecká část o délce přibližně 300 metrů. Po plavání hurá na kolo a na velice krásnou a rozmanitou trať o délce cca 17 kilometrů přes Malešov ke zřícenině hradu Sion. K hradu, kde byl roku 1437 po obléhání vojskem Zikmunda Lucemburského zajat Jan Roháč z Dubé, husitský hejtman a jeden z nejbližších straníků Jana Žižky. Po technické pasáži u hradu následuje přes Roztěž návrat do Malešova do cyklisticko-běžeckého depa.

Oběhnutí Hamerského rybníku a stoupání nad Bílejov v letních teplotách je třešničkou na dortu při běžecké části o délce necelých 7 kilometrů.

Jiří Faltýn
Kanonýr Deníku Faltýn jako slávista Jurečka. Ve stejný den dali oba čtyři góly

„Za uplynulých dvanáct ročníků jsme na našem terénním triatlonu přivítali celkem zhruba tisícovku závodníků, staré, mladé, zkušené i začátečníky. Třeba Milana Řípu, legendu českého triatlonu a jednoho ze spoluzakladatelů ČTA. Nebo Pavla Jindru, protřelého exterráka a mistra ČR v zimním triatlonu. Posledním vítězem byl kutnohorský Tomáš Tvrdík, dříve elitní český bajker a bývalý reprezentant ČR v překážkových závodech,“ podotkl Vavák.

Registrace na místě v pivovaru Malešov v neděli od 12:30 hodin nebo mailu dacickeho12@seznam.cz a více info na www.dacickeho12.cz.