Aktivní hru přetavila Olympia ve vedoucí branku v 7. minutě, kdy byl v gólové šanci nedovoleně zastaven Michal Kareš. Exekutor trestného střílení Václav Rejna se nemýlil a rozvlnil síťku v soupeřově brance. Následně na to se i pražští hráči osmělili, ale brankář Bochníček byl pozorný. Ve 12. minutě šla Kutná Hora do dvoubrankového vedení. Jan Kareš o mantinel přihrál Marku Reitharovi a kapitán střelou od mantinelu nasadil brankáři Vorms „teploměr".

Začátek druhé části neodpovídal té úvodní. Vyrovnaná hra přelévající se z jedné strany na druhou, kdy oba brankáři museli ze svého repertoáru vytáhnout zákroky s názvem „obtížnější". Skóre se však měnilo až v 9. minutě. V odloženém vyloučení se prosadil Vorms střelou do horního růžku kutnohorské branky.

Další zaváhání Olympia nedopustila a do závěrečné třetiny šla za jednobrankového náskoku, kde kraloval Jan Kareš. Ke slovu se přihlásil už v 5. minutě poslední periody, kdy parádně zužitkoval přihrávku Kuchaře. Za dalších devět minut zkompletoval hattrick, na obě následující branky mu přihrál Marek Reithar, jenž použil přenesení hry křižnou přihrávkou. Vorms se ve třetí třetině k ničemu navíc nezmohl a Kutná Hora zaslouženě vyhrála čtyřbrankovým rozdílem.

SKP Olympia Kutná Hora A – F. C. Vorms Praha 5:1 (2:0,0:1,3:0)Branky a nahrávky KH: 7. Rejna (trestné střílení), 12. Reithar (J. Kareš), 35. J. Kareš (Kuchař), 38. J. Kareš (Reithar), 44. J. Kareš (Reithar).

Velmi napínavou podívanou předváděla obě družstva. Do zakončení se ale častěji drali hráči Hlásné, kteří několikrát vyzkoušeli pozornost brankáře Bochníčka. Úspěšnější v koncovce byla v prvním dějství Kutná Hora, která vytěžila z mála střeleckých pokusů dvě branky. Martin Blahník vybojoval v rohu míček a předložil jej Janu Dusovi a ten střelou z první nedal brankáři šanci. Na 2:0 zvyšoval Jan Vaculík, který to prvně zkoušel z levé strany, vyražený míček následně doběhl, oběhl branku a z otočky na hranici velkého brankoviště prostřelil pražského brankáře.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Hlásná, zpřesnila střelbu a čím dál tím víc zatápěla obraně Olympie. Kontaktní branku vstřelila z trestného střílení. Vyrovnávací gól na sebe nenechal dlouho čekat, a aby toho nebylo málo, zanedlouho už hráči DDM vedli po chytře rozehrané standardní situaci a nedůrazu kutnohorských obránců – 2:3.

Závěrečnou třetinu začali kutnohorští stažením hry na dvě pětky, krátkým proslovem trenéra, a to se vyplatilo. Vyrovnávací branku zaznamenal Martin Kunášek, který po necelých 40 vteřinách hry protlačil míček za brankáře zpoza branky. Odpověď přišla záhy, kdy hráči Hlásné vystřelili a vyražený míček od brankáře Bochníčka doklepli do brány. Po chybě pražských hráčů při střídání bylo opět srovnáno. Václav Rejna využil otevřenějšího prostoru v defenzívě soupeře a nahrál před odkrytou branku Janu Karešovi a ten se nemýlil. Nakonec se i Olympia dostala podruhé v zápase do vedení. Jan Dus parádně zamířil a vyslal nechytatelný projektil do levého růžku soupeřovi branky – 5:4.

Čas se kvapem blížil ke konci, přesně minutu před posledním hvizdem si Hlásná vyžádala oddechový čas a střádala plány na závěr zápasu. Svou šanci na srovnání navýšili odvoláním brankáře a vytvořením herní situace power play. A to se jim vyplatilo. Přesně 20 vteřin před koncem napodobil kutnohorského Duse jeden z obránců Hlásné a uzavřel tak skóre vyrovnaného utkání.

Blahník: Oba zápasy jsme rozehráli dobře

„Hráli jsme proti zkušeným týmům, za které hrají i bývalí prvoligoví nebo extraligový hráči. Čtyři získané body asi odpovídají," říkal kutnohorský trenér Martin Blahník.

„Oba zápasy jsme hráli stejně. Po první třetině jsme vedli dva nula a zápas jsme měli dobře rozehrané," hodnotil střetnutí Blahník, „V půlce zápasu jsme však ztráceli koncentraci. Ve druhém utkání jsme za stavu dva nula dostali gól z trestného střílení, které bylo diskutabilní. Začali jsme se bát o výsledek a rázem jsme prohrávali dva tři. Ve třetí části jsme výsledek znovu otočili a vedli jsme pět čtyři, jenže dvacet vteřin před koncem soupeř vyrovnal. S Hlásnou se tedy dělíme o první místo, máme stejně bodů."

Hlásná DDM Praha 10 B – SKP Olympia Kutná Hora A 5:5 (0:2,3:0,2:3)Branky a nahrávky K. Hory: Dus (Blahník), Vaculík, Kunášek, Kareš J. (Rejna), Dus. Kutná Hora: B. Bochníček, Hála – Reithar, M. Reinert – Rejna, Š. Bochníček – Jan Kareš, Mich. Kareš, Kuchař – Mašín, Dus, Mar. Kunášek – Vaculík, Blahník, Chalupa. Trenér Martin Blahník.

Jaroslav Bochníček, Michal Pavlík