Stačilo dvacet vteřin a Kutná Hora vyhrála zápas o první místo

Praha - III. liga mužů pokračovala v neděli dalším kolem. Ve sportovní hale v pražských Střešovicích byl k vidění šlágr kola. Hlásná DDM Praha 10 B vyzvala Kutnou Horu k boji o vedoucí příčku. Ještě než přišel na řadu zápas s velkým „Z", odehrála Olympia první vzájemné utkání v tomto ročníku s F. C. Vorms Praha.

24.10.2013

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jiří Sejkora

Aktivní hru přetavila Olympia ve vedoucí branku v 7. minutě, kdy byl v gólové šanci nedovoleně zastaven Michal Kareš. Exekutor trestného střílení Václav Rejna se nemýlil a rozvlnil síťku v soupeřově brance. Následně na to se i pražští hráči osmělili, ale brankář Bochníček byl pozorný. Ve 12. minutě šla Kutná Hora do dvoubrankového vedení. Jan Kareš o mantinel přihrál Marku Reitharovi a kapitán střelou od mantinelu nasadil brankáři Vorms „teploměr".

Začátek druhé části neodpovídal té úvodní. Vyrovnaná hra přelévající se z jedné strany na druhou, kdy oba brankáři museli ze svého repertoáru vytáhnout zákroky s názvem „obtížnější". Skóre se však měnilo až v 9. minutě. V odloženém vyloučení se prosadil Vorms střelou do horního růžku kutnohorské branky.

Další zaváhání Olympia nedopustila a do závěrečné třetiny šla za jednobrankového náskoku, kde kraloval Jan Kareš. Ke slovu se přihlásil už v 5. minutě poslední periody, kdy parádně zužitkoval přihrávku Kuchaře. Za dalších devět minut zkompletoval hattrick, na obě následující branky mu přihrál Marek Reithar, jenž použil přenesení hry křižnou přihrávkou. Vorms se ve třetí třetině k ničemu navíc nezmohl a Kutná Hora zaslouženě vyhrála čtyřbrankovým rozdílem.

SKP Olympia Kutná Hora A – F. C. Vorms Praha 5:1 (2:0,0:1,3:0)Branky a nahrávky KH: 7. Rejna (trestné střílení), 12. Reithar (J. Kareš), 35. J. Kareš (Kuchař), 38. J. Kareš (Reithar), 44. J. Kareš (Reithar).

Velmi napínavou podívanou předváděla obě družstva. Do zakončení se ale častěji drali hráči Hlásné, kteří několikrát vyzkoušeli pozornost brankáře Bochníčka. Úspěšnější v koncovce byla v prvním dějství Kutná Hora, která vytěžila z mála střeleckých pokusů dvě branky. Martin Blahník vybojoval v rohu míček a předložil jej Janu Dusovi a ten střelou z první nedal brankáři šanci. Na 2:0 zvyšoval Jan Vaculík, který to prvně zkoušel z levé strany, vyražený míček následně doběhl, oběhl branku a z otočky na hranici velkého brankoviště prostřelil pražského brankáře.

Do druhé třetiny vstoupila lépe Hlásná, zpřesnila střelbu a čím dál tím víc zatápěla obraně Olympie. Kontaktní branku vstřelila z trestného střílení. Vyrovnávací gól na sebe nenechal dlouho čekat, a aby toho nebylo málo, zanedlouho už hráči DDM vedli po chytře rozehrané standardní situaci a nedůrazu kutnohorských obránců – 2:3.

Závěrečnou třetinu začali kutnohorští stažením hry na dvě pětky, krátkým proslovem trenéra, a to se vyplatilo. Vyrovnávací branku zaznamenal Martin Kunášek, který po necelých 40 vteřinách hry protlačil míček za brankáře zpoza branky. Odpověď přišla záhy, kdy hráči Hlásné vystřelili a vyražený míček od brankáře Bochníčka doklepli do brány. Po chybě pražských hráčů při střídání bylo opět srovnáno. Václav Rejna využil otevřenějšího prostoru v defenzívě soupeře a nahrál před odkrytou branku Janu Karešovi a ten se nemýlil. Nakonec se i Olympia dostala podruhé v zápase do vedení. Jan Dus parádně zamířil a vyslal nechytatelný projektil do levého růžku soupeřovi branky – 5:4.

Čas se kvapem blížil ke konci, přesně minutu před posledním hvizdem si Hlásná vyžádala oddechový čas a střádala plány na závěr zápasu. Svou šanci na srovnání navýšili odvoláním brankáře a vytvořením herní situace power play. A to se jim vyplatilo. Přesně 20 vteřin před koncem napodobil kutnohorského Duse jeden z obránců Hlásné a uzavřel tak skóre vyrovnaného utkání.

Blahník: Oba zápasy jsme rozehráli dobře

„Hráli jsme proti zkušeným týmům, za které hrají i bývalí prvoligoví nebo extraligový hráči. Čtyři získané body asi odpovídají," říkal kutnohorský trenér Martin Blahník.

„Oba zápasy jsme hráli stejně. Po první třetině jsme vedli dva nula a zápas jsme měli dobře rozehrané," hodnotil střetnutí Blahník, „V půlce zápasu jsme však ztráceli koncentraci. Ve druhém utkání jsme za stavu dva nula dostali gól z trestného střílení, které bylo diskutabilní. Začali jsme se bát o výsledek a rázem jsme prohrávali dva tři. Ve třetí části jsme výsledek znovu otočili a vedli jsme pět čtyři, jenže dvacet vteřin před koncem soupeř vyrovnal. S Hlásnou se tedy dělíme o první místo, máme stejně bodů."

Hlásná DDM Praha 10 B – SKP Olympia Kutná Hora A 5:5 (0:2,3:0,2:3)Branky a nahrávky K. Hory: Dus (Blahník), Vaculík, Kunášek, Kareš J. (Rejna), Dus. Kutná Hora: B. Bochníček, Hála – Reithar, M. Reinert – Rejna, Š. Bochníček – Jan Kareš, Mich. Kareš, Kuchař – Mašín, Dus, Mar. Kunášek – Vaculík, Blahník, Chalupa. Trenér Martin Blahník.

Jaroslav Bochníček, Michal Pavlík

24.10.2013 VSTUP DO DISKUSE
Dopravní nehoda auta pošťáků mezi Děčínem a Hřenskem.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

44

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Brankář Sršňů David Jelínek: Klíčový byl náš třetí gól

Kutná Hora - Hokejové derby v rámci krajské ligy mužů zvládla lépe Kutná Hora, která porazila Čáslav 4:1. Jedním z hrdinů zápasu byl kutnohorský brankář David Jelínek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu Čáslavi a výrazně tak přispěl k výhře Sršňů. I proto je borcem víkendu právě brankář Kutné Hory.

OBRAZEM: Na drakiádu v Čáslavi bylo až moc hezky, ale dětem to nevadilo

Čáslav - Jinou formu tréninku si v pondělí 16. října užili malí fotbalisté v Čáslavi. Pohybovou aktivitu na hlavním hřišti si zpestřili pouštěním barevných draků. A že si při tom pěkně zaběhali, počasí totiž bylo téměř jako v létě. I když vítr šetřil svou sílou, dětem to chuť užít si klubovou drakiádu nevzalo. S pomocí šikovných rodičů se bylo na obloze na co dívat.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.