Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Startuje Club Deportivo futsalová liga! Co přichystal její šéf Jan Ďoubal?

Kutná Hora – A je to tady. Futsaloví nedočkavci ukojí dnes večer své touhy. Prvním hracím dnem totiž startuje Club Deportivo futsalová liga. Po čtvrté ji pořádá Jan Ďoubal a v exkluzivním rozhovor pro Deník prozradil vše, co mohl.

18.10.2012
SDÍLEJ:

Jan Ďoubal - pořadatel Club Deportivo futsalové ligy. Foto: Deník/ Michal Pavlík

Honzo, začíná Club Deportivo futsalová liga. Ve vašem podání už počtvrté. Jak se na novou sezonu těšíte?
Vždy když sezona na jaře končí, těším se, že chvíli bude klid. Jenže jak se blíží podzim, začínají se hráči vyptávat, kdy bude nová sezona, tak mi to začne vrtat hlavou a vrhnu se do příprav. Musím říci, že rád.

Bylo náročné připravit další sezonu tak, aby byla alespoň natolik zajímavá jako předchozí ročníky?
Zlepšovat je co vždycky a aby soutěž nějak přežívala, tak to nechci. Stejně to bereme u další velké akce Clubu Deportivo a to Dačického 12, kde se snažíme jít pořád kupředu a zatím se nám to daří. Ve futsalové lize se snažím i pravidla upravovat tak, abych vyhověl přání těm pro mě nejdůležitějším, a to jsou hráči. Jelikož kvalita soutěže není o „bafuňářích", ale právě o tom, jací hráči ji hrají. A mě těší, že soutěž hraje skutečně ten „nejlepší materiál", co se v okolí najde.

Pár novinek v soutěži je, tak pojďme postupně. Proč jste prodloužil délku utkání na dvakrát šestnáct minut?
To je jedna z novinek, kterou jsem chtěl dosáhnout toho, aby všichni, kdo váží cestu do haly, si i pořádně zahráli. Týmy budou muset postavit dostatečně široké kádry, protože 6 minut navíc už bude znát. Zejména ti nejlepší hráči preferují to, aby byli pořádně vytíženi, tak je tomu snad ve všech kolektivních sportech. S úpravou počtu minut jsem zvýšil i počet faulů (tzv. akumulovaných), za které se bude zahrávat dlouhá penalta. Nově se bude zahrávat za 5. faul v daném poločase oproti 4. v předchozích sezonách. S fauly souvisí i změna pravidel i upřesnění výhody ve hře.

Club Deportivo futsalová liga - 1. hrací den, 10. listopadu 2011.Penaltová desítka se stala devítkou…
To souvisí i s penaltovým rozstřelem při remíze. Chtěl jsem pravidla co nejvíce zjednodušit a sjednotit. V rozstřelu se budou kopat tři penalty z devítky. I kvůli tomu, že například u nás tam z 10 metrů k brance dostřelí snad jen dva borci, tak jsem ji přiblížil. A řada týmů na tom není jinak.

Co vás přimělo zrušit remízy? A v čem je výhoda, že se zápas ze základní části bude započítávat jako první zápas série play off?
Ona by ta otázka měla být položena obráceně. Prvotním impulsem bylo ještě více zatraktivnit základní část. Tam mě napadla, dá se říci, revoluční myšlenka, že by se mohly započítávat zápasy základní části do jednotlivých sérií play off, které se budou hrát na 3 vítězné zápasy. Všechny týmy tak budou muset ke všem zápasům přistoupit maximálně zodpovědně. S tímto pravidlem pak souvisela nutnost toho, aby všechny zápasy i v základní části měly svého vítěze. I když rozhodčí Petr Novotný si mě dobírá, že mi s pravidly pomáhal jeden známý plzeňský šíbr.

Týmy se nezměnily, přesto se někdo nový hlásil, jak to potom dopadlo? Dokonce se údajně do soutěže zapomněl přihlásit ambiciózní Rolling Team. Musel vás hodně prosit, abyste ho dodatečně vzal?
Nakonec si ten nový tým svoji účast rozmyslel. Tím jsem mohl vzít i Rolling Team, kterým jsem však uložil pokutu. Upřímně byla by škoda o tak kvalitní tým přijít.

K rozhodcovské dvojici Pařez – Špičák znovu přibyl Dan Mucha. Opravdu se rozhodl vrátit? Údajně bylo jeho podmínkou, že v soutěži nebude hrát tým Teachers.
První dva jmenovaní jsou už osvědčeni a Dan Mucha ostatně taky, i když měl teď sezonu a půl pauzu. Ale dlouho soutěž pískal a tenkrát dokonce sám, zatímco v nové sezoně budou utkání řídit dva rozhodčí. Jinak Dan snad ani žádné podmínky neměl. Ono ty občasné výlevy vůči rozhodčím jsou často od hráčů, kteří si myslí, že kvalitami patří „minimálně do Sparty", a pak je přehraje někdo, kdo ve fotbale hraje IV. třídu, a pak to neunesou. Ale vždy to bylo záležitostí úzkého okruhu hráčů, jinak obecně soutěž probíhá sice v soutěživém, ale férovém duchu, kdy se často hrací den dohrává na tradičním třetím poločase.

Pobavme se o favoritech soutěže. Jsou stejní jako loni? Dá se vůbec v tak silné konkurenci říct, kdo bude zaručeně ve finále?
Nějaký superfavorit, který by měl finále jisté, není. Ale karty jsou rozdány jasně: Jump Boys byli dvakrát po sobě ve finále. Green Bar vyhrál v posledních 3 sezonách dva ročníky, ale třeba loni se pakoval ve čtvrtfinále. Navíc má ve svém středu Petra Váňu. Rolling Team má v kádru samé divizní hráče z fotbalové Sparty Kutná Hora plus Honzu Jíchu, který hraje druhou ligu ve Vlašimi. Toho jsme chtěli získat do kádru, ale zatím to vypadá, že nám dal košem. Ale příští rok mu končí smlouva s Rollingem, tak to třeba klapne. Za těmito týmy se budou ostatní chtít vybojovat místo na slunci, ať to bude Kantor&Spol., STS Chvojkovice nebo Restaurace Na Valech. Či může vystřelit někdo jiný.

Petr Váňa.Předpokládám, že ozdobou letošní ligy bude Petr Váňa a musel by ho trumfnout jedině někdo z Gambrinus ligy, protože co předvádí v dresu Benaga v 1. lize je opravdu nevídané. Bude on tím hlavním tahákem?
Jsem rád, že se Petr Váňa v Benagu prosazuje čím dál tím více. Alespoň to má jako pořádný trénink na CD*FL. Ale i takový borec musí o své postavení na piedestalu soutěže tvrdě bojovat. Loňská sezona jasně ukázala, že nemá zisk individuálních trofejí zaručen. Ale soutěž hraje řada výborných hráčů, co hraje např. divizi nebo ČFL ve velkém fotbale. Pak jsou tu tací, co nikde nehrají velký fotbal, ale v CD*FL patří stejně k nejlepším.

A co váš tým Restaurace Na Valech? Jaké máte ambice a změny v kádru?
Ambice máme hlavně bavit se futsalem, ale samozřejmě chceme hrát až do konce, tzn. minimálně semifinále. Jádro týmu tvoří kaňkovská klika a my jsme rádi, že si spolu můžeme zahrát, když už to není možné ve velkém fotbale. Tam nás zasáhla pověstná „úspěšná generační výměna", tak teď hrajeme po okolí. Posily asi už hledat nebudeme, po roce se vrací do našeho mužstva legendární útočník Láďa Kosík, ale třeba ještě manažer týmu někoho přivede.

Těšíte se na svého oblíbeného soupeře STS Chvojkovice?
Chvojkovice, to je vždy spíš boj než futsal. Budeme se snažit jim poslední porážky vrátit. Jelikož poté, co jsme je asi před pěti lety zdolali ve čtvrtfinále, jsme s nimi teď třikrát v řadě vypadli.

Možná budu trochu předbíhat, ale budete usilovat o to, aby se hrálo FINAL4 na zimním stadionu v Kutné Hoře jako před dvěma lety? Údajně jde položit povrch i na ledovou plochu.
Asi bych se opakoval, že je věčná škoda, že tu nestojí hala s odpovídajícími rozměry i zázemím. Bohužel se propásla nejlepší doba, kdy se stavěly haly povětšinou z dotací. Ale snad se blýská na lepší časy a minimálně play off příští sezony bude už v nové hale. Co se týká zimního stadionu, tak pro to udělám maximum, aby se tam hrálo. Zkušenost i ohlasy ze sezony 2010/2011 byly výborné. Ve hře je určitě i to, že by plocha položila na jeden den a zase rozebrala. Ale k tomu je potřeba sehnat izolační fólii, aby se ten speciální povrch dal položit přímo na led, jelikož na konec hokejové sezony nechci čekat. Kdyby v té době bylo hotovo dopláštění zimního stadionu, bylo by to též pro nějaké víceúčelové využit haly jen ku prospěchu. Pokud nebude možnost zimního stadionu, poohlédnu se po jiném místě pro důstojné zakončení sezony. Možností je opět Zruč nebo to sehrát i třeba v nějaké výrobní hale poblíž, kde by se položil nějaký speciální povrch. I když to teď vypadá jako sci-fi, ale to bylo před dvěma roky Final4 na zimním stadionu taky a nakonec to dopadlo na jedničku.

Kdy by měla soutěž definitivně skončit, myslím tím i play-off.
Posunul jsem start soutěže do října, aby se dříve skončilo. Trenéři, hlavně ve vyšších soutěžích, nevidí moc futsal před zahájením jarní sezony rádi. Já se jim ani nedivím, jsou po té skoro čtyřměsíční pauze natěšeni na jarní boje a všechny bločky s herními variantami mají po vzoru Pepika Hnátka už popsány či pokresleny. Skončit by se mělo do konce února, tzn. ještě před generálkami.

Hodně lidí se mě ptá, zda opět budete ve spolupráci s Kutnohorským deníkem vydávat oblíbený V Biosce šum?
V nějaké míře určitě. Kutnohorský deník mi vychází vstříc, že můžu použít jejich fotky i články z utkání. Uvažuji, že bych to sloučil do jednoho pravidelného magazínu s internetovým občasníkem Šum okresního fotbalu. Tzn., udělal bych jeden pořádný Šum či Šuměnky. Hlavní je, aby to nebylo šumák čtenářům. Samozřejmě informace o lize budou jan na stránkách www.d10s.cz tak i na stránkách www.kutnohorsky.denik.cz, kde je založena i speciální strana sjednocující všechny informace o CD*FL.

Autor: Michal Pavlík

18.10.2012 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

AKTUALIZOVÁNO

ON-LINE: Jan Třískala odpovídal na dotazy čtenářů

Kutná Hora - Na otázky čtenářů Kutnohorského deníku ve středu od 18 hodin odpovídal online předseda sportovní komise města Kutná Hora a trenér florbalového A týmu FBC Kutná Hora Jan Třískala.

OBRAZEM: Senioři ve Zruči nad Sázavou zasedli ke klávesnicím

Zruč nad Sázavou - Základní škola ve Zruči nad Sázavou zahájila ve spolupráci s organizací Život 90 pro seniory pokračovací kurz práce na počítači. Přihlásilo se deset zájemců. 

KRÁTCE: Chystá se další kavárnička

Kutnohorsko - Přinášíme vám přehled kulturních událostí v regionu.

Okresní fotbalové výsledky mládeže: kontumace utkání mladších žáků

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Tradiční výsledkový servis mládežnické kopané z uplynulého víkendu. Nechybí ani střelci branek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení