„V Sokolu máme v současné době přibližně patnáct dospělých a deset až patnáct dětí. Počty dětí se ale hodně mění. Na startu sezony jich přijde hodně, ale postupně odpadají, ale zase přijdou další," uvedl Radek Štus, sportovní manažer oddílu stolního tenisu Sokola Kutná Hora. V Olympii jsou počty hráčů nižší. „V současné době máme osmnáct členů.

Působíme bez mládežnických oddílů. Sice jsme plánovali, že nějakou mládež založíme, ale momentálně je hektická doba a nikdo z nás nemá moc čas se dětem věnovat," objasnil vedoucí oddílu Olympia Kutná Hora Stanislav Darius.

„Hrajeme už jen okresní soutěže, a to hlavně kvůli našemu zdravotnímu stavu. Jsme už takové starší mužstvo, nicméně stolní tenis nás stále baví a hrajeme ho rádi. Chodíme ho hrát, abychom se odreagovali a měli nějaký pohyb," tvrdí Stanislav Darius. V Sokolu touží po postupu do divize. „Vyšší soutěže jsou už trochu více o penězích. Vyšší ambice, než je časem postup do divize, tedy nemáme. Momentálně hrajeme krajský přebor a několikrát jsme už byli na hraně postupu do divize," podotkl Radek Štus a dodal: „To znamená, že jsme se dostali mezi čtyři nejlepší týmy z dvanácti. Poté se nám ale nepovedlo play off. V současné době jsme ve fázi, kdy hrajeme spíše pro zábavu a nějaké velké ambice nemáme."

Zájem o stolní tenis na Kutnohorsku dle Stanislava Dariuse mírně roste: „Hodně na vzestupu mají zásluhu v Chlístovicích, kde stolní tenis pozvedl pan Král. Také v Uhlířských Janovicích a Čáslavi jsou dobří a mají nějaké mladé hráče a v neposlední řadě je ve městě Sokol Kutná Hora, kde jsou také mladí hráči." Práci s mládeží v Sokolu dokládá i fakt, že založili E-tým. „Hraje nejnižší soutěž. Na jeho soupisce je osm hráčů, respektive dětí, kteří hrají soutěž poprvé," objasnil Radek Štus a dodal: „Co se týče týmů A až D, tak v nich hrají převážně dospělí, akorát se k nim přidali nyní tři mladí kluci, kteří patří mezi dětmi k pokročilejším."

Silné vazby či spolupráce mezi kutnohorskými týmy nejsou. „Někteří hráči Sokola si k nám chodí zahrát o prázdninách, když mají uzavřenou Sokolovnu," řekl Stanislav Darius, což potvrdil také Radek Štus: „Vím, že dva nebo tři hráči od nás si chodí na Olympii zahrát, mají tam totiž kamarády. Všichni se samozřejmě dobře známe z různých soutěžích, že by mezi námi ale probíhala nějaká vazba, nebo spolupráce, tak to není."

Nábory kluby nepořádají, přesto pokud by se chtěl někdo stolnímu tenisu začít věnovat, rádi ho uvítají, což dokládají slova sportovního manažera kutnohorského Sokola: „Pokud by chtěl někdo se stolním tenisem začít, tak s tím není problém. Děti bereme prakticky neustále. Stačí si najít na našich webových stránkách kontakt, nebo přijít přímo na trénink. Zatím nejsme v takové fázi, že bychom museli stanovovat nějaké limity na to, že někoho nepřijmeme kvůli vysokému počtu hráčů."