Jak se Vám ulevilo po konci olympiády?
Jsem rád, že je to za námi. Přípravy byly hodně náročné. Celý olympijský týden také, protože se pracovalo celý den plus půlku noci.

Hlavně při atletice byla na Vás znát únava. Je těžké zorganizovat tolik dětí?
Když je to pro děti, tak je to radost dělat a únava není tolik znát.

Co říkáte na umístění Vaší školy? Vyhráli jste suverénně.
Jsem šťastný a spokojený. Kdyby mi tohle někdo řekl před olympiádou, tak bych mu nevěřil. Měli jsme hodně problémů dát dohromady sestavy a děti. Byl jsem mile překvapen, žáci k tomu přistoupili s velkou zodpovědností. Nestalo se nám, že by se někam nedostavili.

Jak ohodnotíte Vaše nejlepší sportovce?
V úterý máme v Tylově divadle slavnostní zakončení roku. Jako každý rok vyhlásíme deset nejlepších sportovců školy ve všech kategoriích. Dostanou i pochvaly na vysvědčení a drobné ceny.

Byl nějaký problém v průběhu olympiády, nebo vše proběhlo hladce?
Na sportovištích problémy nebyly, spíš mezi diváky. Nelíbilo se nám, že po nich zůstával nepořádek. Navíc spoustu dětí kouřilo.

Máte chuť uspořádat další, již pátou olympiádu?
Během olympiády vždycky říkáme, že už nikdy, ale ještě než to skončí, tak už připravujeme další. Poučujeme se z chyb a děláme si poznámky o tom, co se nám nepovedlo, abychom to vylepšili. Už ode dneška začneme připravovat příští olympiádu a těšíme se na ni.

Při skončení minulé olympiády jste říkal, že by se na té další mohlo běhat na Olympii po tartanu. Nestalo se. Je šance větší do příští olympiády?
Je to můj sen, ale Olympie je neustále v majetku Policie ČR. Musí se jednat s ní, jestli na to vyčlení nějaké prostředky. Teď budou pod Policií ČR spadat i kasárna, tak uvidíme. Jinak máme velké páky na olympijském výboru u pana Varhaníka a Lubenského. Oni se snaží, aby zde vznikl atletický stadion.

Také se uvažovalo o tom, že by se sálové sporty hrály na zimním stadionu, kde bude speciální povrch. Nestihlo se to, ale při příští olympiádě už tato možnost bude.
Nové parkety budou. Vyzkoušíme je a uvidíme. Pokud to půjde a podlaha bude v pořádku, tak to tam v každém případě odehrajeme, protože do Biosky se vejde málo diváků.

Oficiální pořadí Městských her

1. T. G. Masaryka – 815 b.
2. Žižkov – 533,25 b.
3. J. Palacha – 519,25 b.
4. Církevní gymnázium – 285,25 b.
5. Kamenná stezka – 252,25 b.
6. Gymnázium J. Ortena – 86,75 b.

Medailové pořadí škol

1. T. G. Masaryka 56-33-35 (124)
2. Žižkov 25-36-24 (85)
3. J. Palacha 24-30-28 (82)
4. Církevní gymnázium 11-16-13 (40)
5. Kamenná stezka 7-8-21 (36)
6. Gymnázium J. Ortena 2-2-5 (9)

Nejlepší jednotlivci

Dívky 3 – 5: Dominika Nováková (Žižkov)
Hoši 3 – 5: Pavel Brůža (T. G. Masaryka)
Dívky 6 – 7: Michala Pavlíková (T. G. Masaryka)
Hoši 6 – 7: Tomáš Brůža (T. G. Masaryka)
Dívky 8 – 9: Jana Mokošínová (T. G. Masaryka)
Hoši 8 – 9: Lukáš Louvar (T. G. Masaryka)