Zručští dorazili do haly třicet minut před výkopem a televizní komentátor Tomáš Lachman si oddychl: „Tak tohle bylo těsné. Snad se vše stihne.“ A stihlo. Jenže Benago zmrazil hned ve 3. minutě brněnský Ivan Šarközy, který dal vedoucí gól z trestného kopu, když propálil hradbu těl před sebou. „Měli jsme i jinou variantu, ale hráči Benaga si stoupli tak, že jsem se rozhodl pro střelu,“ popsal autor úvodní branky zápasu.

A pak začalo dobývání brněnské branky, ve které skvěle chytal Marek Konečný. Ten se mezi tři tyče dostal po dlouhé době. „Zachytal jsem si dobře. Na začátku mě něco trefilo a začalo se dařit. Naštěstí zápas nedopadl katastrofálně,“ řekl Marek Konečný.

„Nemohli jsme se vůbec dostat do zápasu. Možná to bylo i tím, že jsme uvízli na dálnici v koloně a na palubovku se dostali dvacet minut před zápasem. Vítězství to bylo vydřené, ale pány na hřišti jsme byli my. Šance jsme měli, ale bohužel nepřicházely góly,“ zhodnotil zápas domácí trenér Beni Simitči. Jeho svěřenci totiž po vyrovnané základní hrací době 2:2 přidali v prodloužení další tři branky.
Helas poslal zápas do prodloužení až těsně před koncem druhé půle. Konečný míč vykopl dopředu, balon prodloužil hlavou P. Lidmila a V. Cupák tečí srovnal skóre. „Jak bylo v zápase vidět, tak na rozehrávce nohou jsem moc nezapracoval. Trefil jsem to jen dvakrát a byly z toho dvě šance. Z toho jeden gól,“ smál se Konečný a dodal: „Podali jsme dobrý výkon na to, s jakou sestavou jsme do Zruče jeli.“

I trenér hostí Jan Loup byl nadmíru spokojený: „Přijeli jsme do Zruče v oslabené sestavě, ale nakonec se ukázalo, že to oslabení není. Kluci do toho dali srdíčko, hráli za Helas, a nebyli jsme daleko od překvapení.“

Vše rozhodlo prodloužení a dva domácí hrdinové. První gól dal Tomáš Vnuk: „Drželi jsme balon a Victor najednou udělal kličku jeden na jednoho, nastřelil míč na zadní tyč a já jsem tam naštěstí stál.“ Svou druhou trefou v zápase uzavřel Vnuk skóre. „Šli jsme do otevřené obrany. Dostal jsem míč před prázdnou bránu, ale viděl jsem, že tam brankář skáče, tak jsem se bál, abych ho netrefil. Udělali jsem mu ještě kličku a pak už jsem se trefil. Chtěl jsem počkat a naznačit mu, aby projel po brankové čáře.“ Což se povedlo dokonale.

Svou chvilku slávy si užil i domácí Gabčo, který byl vyslán za stavu 3:2 na desítku. „Asi jsem penaltovým mágem, když mě trenér poslal. Věřil mi a já sám chtěl kopat. Jsem zvyklý desítky zahrávat. Na tréninku je zkouším pořád,“ přiznal Josef Gabčo. Penaltu ale proměnil nadvakrát. „Měl jsem štěstí. Brankář desítku chytl, ale já ji pohotově dorazil. Dal jsem gól, to je důležité,“ zdůraznil střelec čtvrté trefy Benaga a dodal: „Já vůbec nemířím. Zavřu oči a střílím. Zkrátka rána.“

FC Benago Zruč n. S. – Rádio Krokodýl Helas Brno 5:2p (1:1,1:1-1:0,1:0)
Branky a nahrávky: 12. Saul (Marcelo), 29. Belej (Saul), 42. Vnuk (Victor), 47. Gabčo (10 m pk), 49. Vnuk (Pimpolho) - 3. Šarközy, 38. V. Cupák (P. Lidmila). Rozhodčí: Melničuk – Henych. ŽK: Cristiano, Marcelo – Lerch V. Cupák, Mužík. Diváci: 170. Konečný stav série: 3:0.
Benago Zruč n. S.: Cristiano (Bezstarosti) – Marcelo, Saul, Belej, Brahimi, Fogaca, Pimpolho, Vnuk, Rodek, Gabčo, Victor, A. Simitči, Hora. Trenér Beni Simitči.