„Samotná akce začíná již v pátek večer, kdy se na hlavní halu Klimešky položí speciální umělý povrch. V sobotu ráno pokračují montážní práce, staví se LED perimetry, mobilní tribuny a přenosová místa pro kamery České televize. Letos poprvé totiž můžeme počítat hned se dvěma přímými přenosy ČT Sport, bude se samozřejmě živě přenášet pondělní finále, ale nově i druhé nedělní semifinále. První semifinále pak poběží na platformě ČT Sport Plus,“ uvedl za pořadatelský tým sportovní haly Klimeška Michal Vavák. „Sobota odpoledne už bude patřit tréninkům všech čtyřech týmů, stejně jako nedělní dopoledne,“ přidal Vavák.

V neděli 26. 2. už to vypukne. Nejprve od 16 hodin vyzve Black Volley Beskydy, papírově nejslabší tým a až předposlední tým aktuální extraligové tabulky, tým VK Dukla Liberec, současnou dvojku extraligové tabulky.

Předčasné finále je na programu v neděli od 19:30, kdy lídra Uniqa extraligy ČEZ Karlovarsko čeká obhájce trofeje VK Jihostroj České Budějovice. Trenér Karlovarska Jiří Novák se po sezoně bude věnovat naplno už jen národnímu týmu a určitě se bude chtít rozloučit s angažmá na západě Čech ziskem Českého poháru. Ale faktor X - sportovní hala Klimeška - nahrává Jihostroji, vždyť tam slavil v letech 2019 a 2020 právě zisk pohárové trofeje. Bude to i potřetí?

Finále je na programu v pondělí 27. 2. od 17:10. „A vy si nenechte ujít jedinečnou sportovní podívanou, která zaručuje na Klimešce plný dům, skvělou diváckou atmosféru a ten nejlepší český volejbal,“ dodal Michal Vavák.

Info ke vstupenkám v síti Ticketportal a v den zápasů na místě ve sportovní hale Klimeška.