Sparta zvítězila v nedělním utkání 33:27, až na některé výjimky měla celkem slušnou obranu a hlavně za ní spolehlivě zachytal Červenka, který měl 22 zákroků. V útoku se domácí hráči činili, na soupeřovi brankáře vyslali celkem 63 střeleckých pokusů. Střelecky se nejvíce dokázala prosazovat pětka šestibrankových – Hasala, Hovorka, Kůrka, Petránek a Polívka. Do tabulky střelců se dokázali zapsat i oba nejmladší – dorostenci bratři Veselí. Opět však i v tomto utkání převažovaly ztráty nad zisky, zatímco ztrát míčů si připsali hráči Sparty celkem 17, zisků bylo jen 11. Ani to však neohrozilo bezpečné vítězství kutnohorského kolektivu.

A hosté? Dvojice jejich brankářů si připsala celkem 16 zákroků, také hráči v poli se střelecky činili. Nejvíce se prosazoval Verner (6) a trojice Chlouba, Jánošík a Zimmermann (všichni po 4).

„Do zápasu jsme nastupovali v dosti prořídlé sestavě, ale přestože soupeř vypadal, že má fyzickou převahu, opak byl pravdou. Přehrávali jsme soupeře hlavně v rychlosti. Přesto, že se hrálo na menším hřišti, dokázali jsme realizovat dost rychlých útoků a i hra v postupném útoku byla hodně pestrá. Problém jsme zpočátku měli s bráněním vysokých soupeřových spojek a velmi kvalitního pravého křídla, to se naštěstí v průběhu zápasu zlepšilo," oddychl si hrající trenér Kutné Hory Vít Šnajdr.

Své hráče mohl po posledním domácím utkání podzimu pochválit. „Hráči podali velmi dobrý výkon, kterému nechyběla bojovnost a nasazení. Solidně zahrály všechny spojky i obě křídla a i střídající hráči v útočné fázi byli výborní. Hodně nás podržel brankář. Kaňkou na utkání byl vysoký počet vylučovaných hráčů a v závěru hodně nečistá hra hostů, kteří neunesli výsledek. Rozdíl ve skóre mohl být i vyšší, ale v závěru jsme ztratili koncentraci a přestali se soustředit na hru. Přesto jsme v této sestavě podali celkově dobrý výkon. Věřím, že za týden na něj navážeme v Úvalech," uzavřel trenér Sparty.

Kutná Hora – Most 33:27 (19:15)Sestava a branky KH: Červenka, Šnajdr - Hasala 6, Hovorka 6, Kůrka 6, Petránek 6, Polívka 6, Veselý M. 2, Veselý Š. 1 a Salák J. Trenér Vít Šnajdr.

Petr Vobořil, Michal Pavlík