Registrace závodníků začíná v 9.30 hodin. Startovné je 50 korun. „Po deváté hodině aby tam všichni byli,“ upozornil jeden z pořadatelů Jan Ďoubal. Kolik se očekává startujících? „Hranice, se kterou budeme spokojeni, je padesát lidí. Lidé, o kterých víme, je tak čtyřicet, takže by to mohlo vyjít, odpověděl.

Začíná se plaváním ve Velkém rybníku. „To bude první těžká zkouška, ale vše máme zařízené, i kdyby se někomu něco stalo,“ uklidnil závodníky Ďoubal a mluvil dál o trati: „Na kole se bude rozhodovat. Trasa vede terénem a nejtěžší úsek je těsně před zámkem Roztěž, kde je nejprve prudké klesání a pak prudké stoupání. Tam se asi bude muset slézt z kola a zatlačit. Každopádně trať není zničující, ale také není nejlehčí.“

Jak zajištěná bezpečnost na trase? „Naši pomocníci budou rozmístěni v Malešově, kde se několikrát přejíždí přes silnici. Na návsi bude i občerstvovací stanice, protože tam se projíždí i na cestě zpět. Pak samozřejmě bude občerstvení v depu u Velkého rybníka,“ rozhovořil se Ďoubal.

Prvních závodníků v cíli by se diváci měli dočkat už po dvanácté hodině. „Nejlepší by měli atakovat hodinu a půl. Průměrní závodnici, mezi které se počítám i já, vidím na hodinu a tři čtvrtě,“ dodal Jan Ďoubal.

Kutnohorský deník se zúčastní triatlonu také. O zážitky ze závodu se s vámi rádi podělíme.