Sokol odjížděl do Brandýsa s jasným cílem – vyhrát minimálně jedno utkání na hřišti soupeře a vrátit finále na domácí palubovku. Taktika před utkáním velela uhlídat nejlepšího střelce Brandýsa Michala Ornsta. Kutnohorští bránili zónově s osobní obranou pouze na Ornsta.

Vývoj utkání byl vyrovnaný, ale do druhého poločasu nastupoval Sokol se ztrátou šesti bodů. Dobrou obranou se podařilo vyrovnat a do čtvrté kvarty nastupovali Kutnohorští již s náskokem osmi bodů. Soupeř se ještě dotáhl na 55:57, ale poté Kocourek trojkou, a za krátko Haviar druhou trojkou, navýšili vedení. Domácí se pomocí faulů snažili šetřit čas, ale Vavák, Málek a znovu Michal Vavák proměnili všechny trestné hody a tím bylo o vítězství rozhodnuto. Stav utkání tedy byl 2:1 ve prospěch kutnohorských Sokolů. Skvěle rozhodovali pánové Velda a Vondráček.

Nedělní utkání bylo již pro domácí klíčové. Kutná Hora měla mečbol, a tudíž případné zaváhání by znamenalo konec finále. Od počátku se zdálo, že včerejší prohra domácím trochu svazuje ruce. Přesto poločas končil rozdílem šesti bodů pro domácí.

Sokol vstoupil do utkání s úkolem znovu ubránit především Ornsta. Opět praktikoval kombinaci zónové obrany s osobkou na tohoto klíčového hráče domácích. Oslabeni proti sobotě o Haviara a Růžičku, ale posíleni o Říhovského bojovali kutnohorští basketbalisté ve složení Kocourek, Vokál, Málek, Prušinovský, Vavák, D. Kratochvíl, Aufrecht a již zmíněný Říhovský.

Bojovné utkání s obrovským dramatem v poslední čtvrtině se muselo divákům líbit. Na počátku poslední minuty zápasu se ujali domácí vedení 65:63. Poté Vokál neproměnil dva trestné hody, ale vzápětí vyrovnal z pod koše na 65:65. Domácí rozehráli po oddechovém čase útok, ale 4 vteřiny před koncem skončil míč v autu, když se Ornst pokusil uvolnit po zadní čáře a výborně postavenou obranou skončil v zámezí. Poté si vzali oddechový čas Sokolové a připravili si akci na zakončení únikem pod koš na faul, či na zakončení s faulem.

Po rozehrávce si naběhl pro míč Kocourek, který ho měl vrátit Málkovi, ale ten byl pokrytý a přihrát na něj nešlo. Martin Kocourek zůstal osamocen na trojce a tak vystřelil a s poslední vteřinou zápasu se pro Sokol Kutná Hora otevřela brána do druhé ligy, protože míč čistě propadl obroučkou. Opět perfektní výkon rozhodčích Bendy a Znamínka. Celé finále bylo vedeno bojovně a tvrdě, ale velice korektně bez zákeřných zákroků a to u obou soupeřů.

BK Brandýs – Sokol Kutná Hora 61:72Body Sokola Kutná Hora: Kocourek 24 (2), Málek 17, Haviar 8 (2), Vokál 7, Vavák 6, Prušinovský a Růžička 5.
BK Brandýs – Sokol Kutná Hora 65:68Body Sokola Kutná Hora: Vokál 21 (2), Kocourek 19 (1), Prušinovský 15 (1), Říhovský 5 (1), Vavák a Málek po 5.