"Město si nechalo z průběhu oslav natočit dokumentární film, proto je na některých fotkách kameraman," vysvětlil Petr Novák z turistického oddílu.

Startovalo se před Spolkovým domem. "Všechny účastníky jsme vybavili sušenkou, popisem trasy s mapou a popisem zajímavých míst na trase. Turisté si mohli vybrat ze dvou tras, kratší dvanáctikilometrové a delší dvaadvacetikilometrové," popsal Novák s tím, že obě trasy vedly společně do obce Onšovec, kde byla kontrola a pochodníci tam byli odměněni sladkým bonbónem.

Za kontrolou se trasy rozdělily, kratší se přes Horku vracela do cíle ve Zruči. Delší trasa pokračovala přes Čejtice a Kounice k řece Sázavě, kterou účastníci překonávali na loďce. U řeky byli převozníci, kteří pomáhali s přeplavením a zároveň dávali kontrolní razítka. Za přívozem se pochodníci vraceli do Zruče podél řeky Sázavy přes Budčice, Vlastějovice a Horku.

"Celkem se zúčastnilo 140 lidí, kratší trasu šlo 60 lidí a delší trasu zdolalo 80 pochodníků. Tři nejmladší účastníci dostali od města Zruč nad Sázavou malé dárky, nejmladšímu bylo jen 1,5 roku. Nejstarší účastník, kterému bylo 77 let, bez problémů zvládl ujít delší trasu," spočítal Novák.

Počasí bylo pro turisty příznivé, slunečno bez deště a bez větru. V cíli u zručského zámku obdržel každý účastník pamětní list pochodu.