Oba závody pořádá Kutnohorák Michal Pavlík, který má za sebou jednatřicet závodů ve Spartan Race a dvě účasti na mistrovství světa a Evropy. „Sám buduji několik let své tréninkové centrum s překážkami a je na čase se o ně podělit s širokou veřejností. Přesvědčil mě zájem lidí a jejich chuť si vyzkoušet běh v terénu kombinovaný s několika uměle vytvořenými překážkami," řekl Pavlík.

Logo Olympia Spartan Training v Kutné Hoře.Zdroj: Michal PavlíkSamotný závod bude specifický. „Nepůjde o klasický závod, na jaký jsou závodníci z OCR (Obstacle Course Racing) scény zvyklí. Chci začít postupně. V areálu stadionu Olympia bude perfektně vypáskovaný jeden okruh o délce zhruba 650 metrů a po doběhnutí daného okruhu bude následovat vždy jedna překážka," vysvětlil Pavlík. Pokud závodník jednu z překážek, kterých bude celkem deset, nezvládne, absolvuje po každém neúspěchu před návratem na běžecký okruh trestné kolo. „Něco jako v biatlonu," usmál se pořadatel akce. Sám uvažuje, že některé klasické překážky jako plazení či skákání umístí i na okruh, aby je závodníci museli zdolat v každém kole.

A na jaké překážky se mohou překážkáři těšit? „Všechny neprozradím, to až jeden nebo dva dny před startem. Nicméně se lidé mohou těšit na tři ručkovací konstrukce, na hod oštěpem nebo třeba na Olympus, což je lezení po šikmé stěně za pomocí úchytů. Jsme snad jediní v zemi, kdo mají překážku Twister," odpověděl Michal Pavlík.

Registrace do závodu probíhá pod tímto odkazem.

Startovné bude na osobu 150 korun, pokud bude chtít někdo běžet v sobotu i v neděli, zaplatí 200 korun dohromady. Součástí startovného je organizace závodu, občerstvení, ocenění pro nejlepší muže a ženy a vše půjde na rozvoj tréninkového centra. Závodníci také mohou zkoušet překážky i po skončenízávodu. „Rád bych jednoho dne uspořádal vlastní překážkový závod v Kutné Hoře, protože lokalita je tady nádherná, ale je to velká investice. Musíme jít postupnými kroky," dodal Pavlík.

Závod je určen pouze pro dospělé. Více informací najdete na Facebooku zde!