Závod je určený pro širokou cyklistickou veřejnost, takže si na miskovické trati může zazávodit skutečně každý. Jedinou podmínkou závodu je snad pouze mít sebou vlastní kolo a mít řádně vyplněnou a podepsanou přihlášku, což každý účastník může udělat přímo na startu závodu. Do Vysoké na rozhlednu, kde samotný závod začíná a kde probíhá i prezentace a zapsání cyklistů, vás zve hlavní pořadatel Josef Straka. A na co se mohou účastníci těšit?
„Cyklisté se mohou těšit na stejnou a náročnou trať jako v předchozích letech. Časový harmonogram také zůstává stejný. Tudíž nejdříve startuje kategorie dětí od čtyř do sedmi let a postupně se to zvyšuje,“ řekl k miskovickým závodům jejich ředitel.

Závodníci se také mohou těšit na jeden “bonbónek“, ale o co se přesně jedná si nechává Straka jako překvapení pro přítomné závodníky a diváky. „Perličkou je, že letos bude i jedna zbrusu nová kategorie, která se jmenuje První kosmonaut. O co se jedná? Tak to je takové malé překvapení,“ tají majitel obchodu s cyklistickým zbožím.

Důležité informace
První závod ze čtyř plánovaných se jede zítra, v pátek 22. května. Přihlášky a prezentace dětských kategorií probíhá od 16.00 do 16.45 a samotný start je v 17 hodin. Přihlášky a prezentace hlavního závodu je od 17.00 do 17.45 a start je poté plánován v 18.00. Start i cíl je rozhledna na Vysoké v Miskovicích. Další tři závody se pojedou 29. května, 12. června a 26. června je finále.

Přijďte se sami na rozhlednu Vysoká přesvědčit, že tyto závody nejsou jen pro profesionály, ale i pro “obyčejné“ cyklisty, kteří mají rádi tento bezesporu krásný sport.

Prohlédněte si fotogalerii z minulého ročníku…