Druhý ročník závodu Emilův dvojskok pořádá opět Základní kynologická organizace 089 Kutná Hora.

Pokud znáte koňský parkur, představte si ho v menším provedení a se psy, kteří předvádí úžasné výkony, skáčou hravě přes překážky, prolézají tunely, nebo chodí po kladině. To vše za doprovodu svého páníčka. V neděli to můžete vidět na vlastní oči.

Začátek závodu je v 8 hodin ráno. Psi budou soutěžit ve třech velikostních kategoriích a ve třech výkonnostních. „Závodit by mělo 106 psů,“ informovala jedna z pořadatelek závodu agility Michaela Hobzová.

Nyní to bude trochu jiný závod, než na jaře. „Jedná se o dvojzkoušky, takže každý pes poběží pouze dvakrát a ne třikrát. Začne kategorie A3, ta je nejlepší, následuje kategorie A2 a A1. To je dané, takže nejlepší psi poběží hned od osmi od rána,“ seznámila s programem Hobzová.

Diváci se mohou těšit na skvělou podívanou a umění psů, kteří zdolávají nejrůznější překážky. „Áčko, houpačka, kladina, tunely, slalomy, skokové překážky, kruh a dálka,“ vyjmenovala zajímavosti na trase Michaela Hobzová.

Kromě toho si diváci, kteří mají vstup zdarma, mohou pochutnat na výborném občerstvení. „Podávat budeme skvělou Havířskou polévku a Malínský guláš,“ lákala Hobzová a dodala, že nejlepší je pro milovníky psů pěší přístup na závody, protože v areálu je omezená kapacita pro automobily.

Předpokládaný konec závodů je v 17 hodin.