VS35,- - Teachers 2:4 (1:2)

Teachers nechali zklamání ze čtvrteční porážky, která je poslala do předkola, v kabině a do zápasu vstoupili lépe. Hned ve 2. minutě po střele M. Frejlacha se poprvé zatřepetal míč v Manusově síti. Ve čtvrté minutě bylo s „Véeskou“ ještě hůře, když Třískala vylákal brankáře a předložil T. Švábovi míč před prázdnou branku. VS35,- sice do poločasu snížila po gólu Thiemeho, ale bylo jasné, že tahá za kratší konec. Jistě se projevila i absence Ondřeje „Emila“ Holuba, který do haly nepřicestoval.

Navíc hned po rozehrání se protáhl Auer statickou obranou a Hejduk už měl práci lehkou, aby vrátil Teachers dvougólové vedení. Za chvíli mohli své vedení ještě navýšit, ale Manus čaroval. Skóre se však měnilo překvapivě na druhé straně, když zakombinoval Thieme s Lebedou. Lebeda měl šanci srovnat o dvě minuty později, ale jeho střela mířila vysoko nad. Vzápětí se na druhé straně předvedl brankář Manus, který Jelínkovu nebezpečnou hlavičku z brány vytáhl konečky prstů. S koncem zápasu se VS35,- netakticky hnala do útoku a pozapomněla na obranu, čehož využil Jelínek, který skóroval po brejku 2 na 1 s M. Frejlachem.

Branky a nahrávky: 8. Thieme (Lebeda), 16. Thieme (Lebeda)- 2. M. Frejlach (Jelínek), 4. T. Šváb (Třískala), 14. Hejduk (Auer), 26. Jelínek (M. Frejlach). Teachers: Pav. Váňa - T. Šváb, Hejduk, M. Frejlach, Třískala, Jelínek, Auer, Valtr. VS35,-: Manus - Lebeda, Jakoubek, Zeman, Thieme, Kopecký, Hruška.

Kantor&Spol. - Soča Suchdol 3:1 (1:0)

Ve druhé sérii předkola se Kantor snažil zapomenout na loňskou blamáž z předkola, kdy mu utekl vyhraný zápas právě se suchdolskou Sočou. Ve vymazávání nepříjemné vzpomínky z hlavy jim pomohlo štěstí, když M. Růžička vstřelil gól přes celé hřiště. Na zvýšení skóre měl zaděláno J. Moc, ale svým skluzem míč těsně minul. Pak do konce poločasu spíše týmy vyčkávaly, co se bude dít.

Po přestávce se M. Růžičkovi podařilo M. Novotného v brance Soči prostřelit podruhé. Ten si spravil chuť v 18. minutě, když fantasticky vychytal R. Poula. Soča měla pak šanci na snížení po špatné domluvě J. Moce s M. Vrbou, ale Hebr doslova svou šanci „proseděl“. Ve 23. minutě dal Kantoru tříbrankové vedení Miloš Říha, což jeho spoluhráče ukolébalo. V 25. minutě nejprve snížil Pavel Bříza, aby poté postupovali s Gembiczkým dvakrát na osamoceného obránce Kantoru. Poprvé Gembiczký místo nahrávky Břízovi přestřelil, za což mu jeho spoluhráč notně vyčinil a za chvíli si ho chtěl udobřit přihrávkou, ale obrana Kantoru úmysl přečetla.

Branky a nahrávky: 2. M. Růžička, 15. M. Růžička (J. Moc), 23. Říha (M. Růžička) – 25. P. Bříza (Kuchař). Kantor&Spol.: M. Moc – J. Moc, M. Růžička, Blažek, R. Poul, Kantor, Říha, M. Vrba. Soča Suchdol: M. Novotný - Kuchař, B. Bříza, Bohouňovský, Trojan, Gembiczký, Hebr, Dvořák, P. Bříza.
Odvety

VS35,- - Teachers 2:4 (0:2)

Teachers i v odvetném utkání začali zhurta a jen Manusovy zákroky uchránily VS35,- šance na postup. Jenže i ten byl v 8. minutě bezmocný, když výborně hrající M. Frejlach naservíroval Jelínkovi míč před prázdnou branku. Za další tři minuty ho překvapil T. Šváb gólem z rohu.

Velká šance na straně VS35,- se naskytla při rohovém kopu, ale v bráně nakonec skončil pouze Hejduk. Po několika neúspěšných akcích Teachers se podařilo skórovat až T. Švábovi a hned vzápětí ho následoval Jelínek – 0:4. Čtvrtý gól hráče VS35,- donutil k závěrečnému vzepětí sil, ale už se zmohla jen na pouhé snížení na 2:4. „Učitelky“ si tak profesorským výkonem zaslouženě zajistily místo ve čtvrtfinále.

Branky a nahrávky: 22. Lebeda, 25. Thieme (Kopecký) - 8. Jelínek (M. Frejlach), 11. T. Šváb (Hejduk), 20. T. Šváb (M. Frejlach), 22. Jelínek (M. Frejlach). Teachers: Pav. Váňa - T. Šváb, Hejduk, M. Frejlach, Třískala, Jelínek, Auer, Valtr. VS35,-: Manus - Lebeda, Jakoubek, Zeman, Thieme, Kopecký, Hruška. Celkově 4:8, postupují Teachers.

Kantor&Spol. - Soča Suchdol 5:3 (4:1)

To, že Kantor obrat už nepřipustí, naznačil hned v úvodu původem brankář Miloš Říha, který ukázal, že to umí i v poli a z první vymetl všechny pavučiny z šibenice Novotného branky. Úklidová četa v Biosce tak měla o práci méně. To byl pro Soču tvrdý direkt a než se z něj vzpamatovala, tak inkasovala ještě dvakrát. Teprve poté snížil po pěkné akci Gembiczký, ale Blažek vrátil Kantoru tříbrankové vedení.

Po přestávce sice Kuchař a Dvořák snížili na rozdíl jediného gólu, ale poslední slovo měl Blažek, který zkompletoval hattrick. Právě jeho a Růžičkovi gólové příspěvky z obrany byly klíčem k postupu týmu Kantor&Spol.

Branky a nahrávky: 5. Říha (Blažek), 8. M. Vrba, 9. Blažek, 11. Blažek (M. Růžička), 23. Blažek (Kantor) – 10. Gembiczký, 15. Kuchař (P. Bříza), 17. V. Dvořák. ŽK: Hebr (Soča). Kantor&Spol.: M. Moc – J. Moc, M. Růžička, Blažek, R. Poul, Kantor, Říha, M. Vrba, J. Špitálník. Soča Suchdol: M. Novotný - Kuchař, B. Bříza, Bohouňovský, Trojan, Gembiczký, Hebr, V. Dvořák, P. Bříza. Celkově 8:4, postupuje Kantor&Spol.
Sestava předkola: Pav. Váňa (Teachers) - Blažek, M. Růžička (oba Kantor) - M. Frejlach (Teachers), Thieme (VS35,-).

1. zápasy čtvrtfinále, 10. března 2011 (hala Bios, hrací čas 2x15 min. hrubý): Green Bar – Teachers (19.30), Restaurace Na Valech – STS Chvojkovice (20.00), Freaks – Dřevo Tvrdík (20.30), Jump Boys – Kantor&Spol. (21.00).