Hráči Sparty pod tlakem domácích předváděli, hlavně v útoku tragický výkon a to se jim, hlavně v závěru utkání vymstilo. Nepřipravená, uspěchaná a nepřesná střelba i rozehrávka, to vše nastartovalo domácí tým k obratu. V závěru byl potřetí vyloučen Hrčka a domácí měli šanci rozhodnout. Na začátku poslední minuty měli míč v útoku hosté, rozhodčí však viděli Moryskův útočný faul – průraz a domácí měli poslední půlminutu na rozhodující branku. Oslabená obrana hostů o jednoho hráče však domácí ke střelbě nepustila a tak měli domácí pouze jedinou šanci ke střelbě – po čase ze střílené devítky z prostoru pravé spojky. Střela domácího kanonýra Januse naštěstí těsně minula šibenici a tak se oba soupeři rozešli dělbou bodů po výsledku 23:23.

Tým Sparty přišel o první jarní bod svou vlastní nemohoucností, hlavně v závěrečné čtvrtině utkání. Až na vlažný začátek měl utkání do 44. minuty jasně pod kontrolou. Poté však přišel naprostý „kolaps“, v závěrečných 16-ti minutách se zmohl pouze na jedinou branku, oproti sedmi obdrženým, a tak vlastně mohl být rád za zisk jednoho bodu. Domácí příkladně bojovali až do závěrečných minut a zaslouženě, poprvé na jaře, bodovali. Opírali se o dvojici spolehlivých brankářů, kteří měli celkem 10 úspěšných zákroků a hlavně chytili 3 sedmičky (dvě Hasalovi a jednu Kůrkovi). V poli hrál prim střelec Janus, autor 11 branek.

Železný Brod - Kutná Hora 23:23 (10:15)

Sestava a branky Sparty: Červenka, Malý - Hasala 8, Kůrka 7, Hrčka 3, Thieme 3, Hovorka 1, Rudolf 1, Hájek, Morysek, Polívka ml., A. Salák, J. Salák a Šalátek. Napomínání: 1/1. Vyloučení: 3/6. Sedmičky: 5/5 - 7/4. Diváci: 50.

Zdroj: Petr Vobořil