Aerobik je a byl dlouhá léta v Kutné Hoře hodně populární. Jenže v současnosti dochází ke změně trendu. Alespoň tento fakt pociťují v kutnohorském Fit studiu JB. „Pro dospělé máme nezávodní aerobik. Již se však koná jen třikrát týdně, protože lidi chtějí spíše tabatu, funkční trénink a jiné novinky. U dětí o klasický aerobik není zájem. Máme jen závodní – sportovní aerobik,“ řekla majitelka klubu Jitka Brachovcová.

Z 60 závodnic Fit studia JB bude letos jen dvanáct dívek závodit ve sportovním aerobiku. Zbylé si vybraly jiný obor. „Máme třicet sestav fitness akrobacie. Loni jsme koupili odpružený závodní koberec,“ prozradila Brachovcová. Akrobacie děti baví. „Sama jsem bývalá gymnastka a další trenéři mi pomáhají. Děti nadchlo, že umí salta, přemety a jiné cviky,“ usmívala se trenérka. Podle ní se doba mění: „V mladí bylo obtížné se dostat na gymnastiku, kolik na ni chodilo dětí. Pak přišel boom aerobiku a na gymnastiku chodilo jen pár dětí. Nyní se vše znovu otáčí.“ Nábory na akrobacii ve Fit studiu JB děti lákají děti více než na aerobik.

Zájemce o cvičení přibírají ve Fit studiu JB neustále. V klubu je hodně skupinek dětí. „Máme dost tělocvičen. Na Kamenné stezce tři a v Alfě dvě. Máme i dost trenérů, takže si děti střídáme a máme je rozdělené dle výkonnosti. Některé děti zatím jen trénují, ostatní již závodí,“ řekla Brachovcová. Tréninky pokročilých trvají dvě a půl hodiny a jsou všestranné. Závodnice mají tréninky v pondělí, ve středu a v pátek. Nové děti do 11 let trénují v úterý nebo ve čtvrtek od 16 do 17 hodin. Závodění není úplně levnou záležitostí. Největší položky jsou dres a startovné na závodech. Jedna hodina tréninku ve Fit studiu JB stojí 35 korun na hodinu.