Vítku, podzim jste zakončili na šestém místě, což se dá brát jako neúspěch, souhlasíte?

Z hlediska umístění v tabulce určitě. Z hlediska týmových výkonů nám nevyšlo pouze první utkání s Mělníkem, v ostatních tým bojoval a předváděl poměrně solidní výkony. Je třeba podotknout, že na prvního ztrácíme tři body a na druhé místo pouhé dva. Ale je pravdou, že bych nás radši viděl nahoře v tabulce.

Co je příčinou nepovedeného podzimu?

Prohráli jsme dvě utkání a ve dvou remizovali. V naprosté většině je příčinou ztrát úzký hráčský kádr. Měli jsme hodně zranění a několik hráčů kvůli rodinným a pracovním povinnostem přerušilo kariéru. Kromě toho máme velké problémy se střelbou, zvlášť se střelbou ve vyložených střeleckých pozicích.

Je nějaká vidina, že se to do jara zlepší?

Doufám, že zranění hráči se dají dohromady a několik dalších si vyřeší své soukromé poměry a začnou se aktivněji házené věnovat. Na soupisce máme přes dvacet hráčů a já pevně věřím, že pro jarní část soutěže budeme mít vždy plnou zápasovou soupisku.

Přesto i během podzimu byste jistě našel pozitiva a povedené zápasy. O které se jedná?

Velkým pozitivem jsou výkony obrany. Máme nejlepší obranu soutěže a jsem přesvědčen, že v této činnosti se budeme dále zlepšovat. Navíc za obranou podává velmi solidní výkony brankář Červenka. Dalším pozitivem je, že tři týmy ze čtyř, se kterými jsme ztratili body, budeme hostit na domácím hřišti. Pevně věřím, že jim ztrátu vrátíme i s úroky.

Jak to je s extraligovými hráči Píchou a Šimůnkem. Budou moct nastoupit na jaře za rodný klub?

Posílit nás může pouze Ondra Šimůnek, ale ve kterých zápasech to bude možné, ještě nevíme. Jirka Pícha se musel upsat Kobylisům, aby odehrál co nejvíce zápasů a byl připraven nastoupit za áčko Dukly. Navíc se nedávno zranil a jaro zřejmě neodehraje.

Střelecky na podzim vynikl Denis Polívka s 31 góly. Co říct k jeho výkonům?

Proti loňsku měl Denis kolísavou formu. Doplatil na slabší herní projev celého týmu v útoku a několik zápasů se hledal. Až ve Vršovicích se probral ke střeleckému galakoncertu. Ale je to výborný hráč, rychlý, dynamický s nepříjemnou střelou a já mu věřím. Na jaře bude určitě patřit k tahounům týmu.

Co plánujete přes zimu? Kde budete trénovat a jak často?

Během listopadu máme pauzu, pouze relaxační fotbálky, v prosinci začneme jednou týdně s ostřejším tréninkem asi v tělocvičně na gymplu. Od ledna budeme trénovat dvakrát týdně, zapracujeme hlavně na postupném útoku, případně na agresivnějších systémech obrany. Během ledna až března se chceme zúčastnit dvou turnajů a na březen bych rád naplánoval jedno či dvě přípravná utkání. Zkrátka klasika, na které se moc měnit nedá.

Jaká je nálada v klubu poté, co padla varianta výstavby sportovní haly u ZŠ Kamenná stezka?

Ještě během podzimu jsme diskutovali o možnosti postupu do druhé ligy. Tato možnost v podstatě padla, v azylu hrát nechceme. Hráči jsou rozčarovaní a zklamaní, touha hrát v Kutné Hoře vyšší soutěž je velká a tímto rozhodnutím se tato možnost minimálně o několik let oddálila. Navíc podle mě je to chybné rozhodnutí z hlediska sportu školní mládeže.

K jaké variantě navrhované sportovní haly byste se nyní naklonil?

Čistě funkčně se jeví být nejlepší varianta na Klimešce, bohužel tato hala bude dopoledne nevyužitá. Varianta na Průmyslováku je podle mě špatná, jedná se o hřiště, které by mohlo být po drobných úpravách plně funkční a jde navíc o zelenou plochu na sídlišti, o kterou bychom se neměli nechat připravit. Poslední diskutovaná varianta na autobusovém nádraží by podle mě z hlediska umístění nebyla špatná, ale zde chybí jakákoliv studie či návrh, takže budování by zcela určitě bylo velmi dlouhé. Projekt nové haly bude muset projít náročným administrativním kolečkem, bude se muset nalézt zdroj financování, a rozjet projektové práce. Obávám se, že to nebude běh na krátkou trať, ale spíš na hodně dlouhou.