BK Sadská - Sokol Kutná Hora 59:75 (16:21,30:40,43:58)

Hosté byli proti domácímu „dorostu“ jasným favoritem, ale to se projevilo snad jen v prvních pěti minutách. Do té doby zaznamenal Aufrecht dvě trojky, pod košem kralovali Kocourek s Dastychem, a v 5. minutě první čtvrtiny to bylo 15:8 pro hosty. Místo toho, aby hosté náskok zvyšovali a pokusili se nadělit soupeři nepopulární stovku, přivykli si po celý zápas hře domácích. Na začátku druhé čtvrtiny Kutnohorští udělali šňůru pěti bodů, světlým okamžikem celého zápasu byl nához Císaře, který nekompromisně nad obroučkou zakončil Kocourek. V polovině druhé části byl náskok Sokola poprvé dvouciferný (16:27) a ten zůstal i do poločasu.

Do konce zápasu se Sadská několikrát přiblížila na méně než desetibodový rozdíl, ale více hosté nedovolili. Závěr proběhl v tréninkovém tempu a po průměrném výkonu na palubovce poslední Sadské si Sokol odvezl povinnou výhru.

Sestava a body Kutné Hory: Kocourek 16, Dastych 16, Prušinovský 9, Aufrecht 7, Málek 7, Vavák 6, Kořínek 6, M. Vágner 4, D. Vágner 2, Konečný 2, Loužil, Císař. Fauly: 11/19. Trojky: 2/4 (Aufrecht 2, Prušinovský, Dastych). TH: 18/11 - 17/11. Rozhodčí: Laš, Benda.

Mladá Boleslav B - Sokol Kutná Hora 69:42 (20:10,33:22,49:30)

Zatímco v sobotu hrál Sokol vesměs proti dorostencům, v neděli předvedl výkon hodný pravě jim, když rozdílem třídy prohrál s prvním basketbalovějším soupeřem v této sezoně.

První koš zápasu vstřelil Kocourek, ale pro Sokol to bylo poslední vedení v zápasu. Jako opaření čajem nedali čtyři minuty ani koš a domácí vedli 11:2, do konce první čtvrtiny byl rozdíl již dvouciferný. Sokolové se pokoušeli prosazovat hlavně z pod koše, tady jim ale stála v cestě hodně přes dva metry vysoká zeď jménem Dědek. Od druhé čtvrtiny nasadili Kutnohorští zónovou obranu a ta dělala domácím zjevně problémy, od 6. do 9. minuty nedali ani koš a minutu před poločasem to bylo 28:20 pro Mladou Boleslav. Ale trojkou kapitána Procházky se dostali domácí opět do dvouciferného vedení.

Na jednoduše hrající Mladou Boleslav nenašli Sokol recept ani ve druhé půlce zápasu. Dlouhých pět minut ve třetí části nedal ani bod a ve druhé minutě poslední čtvrtiny byl rozdíl již dvacetibodový, který se do konce zápasu ještě zvýšil.

Prohra v Mladé Boleslavi může Sokol ještě mrzet, mohl být totiž po třetím kole jediným týmem, který neprohrál. Velice důležitým utkáním tak bude za 14 dní v sobotu 13. 11. mač roku, aneb souboj o první flek v kutnohorském stánku proti Kralupům nad Vltavou.

Sestava a body Kutné Hory: Kocourek 18, Prušinovský 9, Vavák 5, Kořínek 4, Málek 4, Dastych 2, Loužil, Aufrecht, Císař, M. Vágner, D. Vágner, Konečný. Fauly: 9/19. Trojky: 2/2 (Vavák, Prušinovský). TH: 25/13 - 9/4. Rozhodčí: Matějček, Suchopár.

MICHAL VAVÁK