Vítku, sezonu jste zahájili pohárovým duelem se Slavií. Jak moc vás tento zápas nastartoval či nenastartoval do Společné regionální ligy?

Zápas se Slávií jsme brali pouze jako lepší trénink. Nesešli jsme se v ideální sestavě, protože pár kluků hostuje ve vyšších soutěžích a pár jich mělo pracovní vytížení. Výsledkem byla zbytečně vysoká porážka. Vždy je ale dobré hrát s kvalitativně lepším soupeřem, těžkými zápasy mužstvo roste.

V sedmičlenné skupině jste nakonec skončili na čtvrtém místě. Tři vítězství a tři porážky, jak tu podzimní část hodnotíte?

V SRL je hodně kvalitních soupeřů, kteří by klidně byli schopni hrát druhou ligu. Kromě Vršovic jsou všechna družstva velmi dobrá. Naše čtvrté místo odpovídá našim současným možnostem, máme poměrně úzký kádr, hodně hráčů již trvale bydlí v Praze a z toho vyplývá, že nejsme vždy schopni postavit nejsilnější tým.

Které zápasy se vyloženě nepovedly a proč?

Příliš se nám nepovedly zápasy s Ledčí a s Úvaly. V Ledči nám chyběli někteří klíčoví hráči a další měli v nohách druholigové utkání za Kolín. Ledeč se navíc posílila zručskými házenkáři, kteří za ně střílí většinu branek. Zápas s Úvaly byl podobný, chyběli nám tři klíčoví hráči a Úvaly poskládaly výborné mužstvo. I v plné síle budeme mít velké problémy tohoto soupeře přehrát. V Úvalech přes léto postavili halu a celá házená se u nich neuvěřitelně zvedla. Muži, kteří dva roky nehráli soutěže, si postahovali hráče z pražských oddílů a předvádějí skvělou házenou. Navíc mají širokou základnu dorostu a žáků a určitě nejpozději příští rok zamíří do druhé ligy.

Naopak který zápas byste vyzdvihnul?

Výborně nám vyšel zápas proti Mělníku, již podruhé jsme tohoto soupeře na jeho půdě doslova rozdrtili. Skvělý byl též zápas proti Dukle, který jsme sice vysoko prohráli, ale hrát proti extraligovým hráčům byla skvělá zkušenost. A vstřelit Dukle v této sestavě dvacet pět branek byl velmi dobrý výkon.

Není škoda, že hrajete tak málo zápasů? Nemyslíte si, že by nižší házenkářské soutěže stáli za reorganizaci?

Máte naprostou pravdu, je to škoda. Kromě extraligy by bylo potřeba přeorganizovat všechny soutěže. Házená není bohatý sport a model, v jakém se soutěže hrají, je příliš ekonomicky náročný, a družstva neustále ubývají, a i proto je v SRL tak málo soupeřů. Kromě vlastních ligových soutěží by stálo za to rozšířit Český pohár, případně vložit nějakou zimní soutěž. Bohužel vedoucí činovníci svazu na toto neslyší.

Nejvíce branek nastříleli Polívka, Šimůnek, Hasala a Hovorka. Jsou právě tito hráči klíčoví?

Je skvělé pozorovat, jak hráči rostou a dozrávají. Kromě Ondry Hasaly jsem všechny hráče alespoň chvíli vedl v mládežnických oddílech, takže je znám od mala. Každý z nich je pro tým klíčový, ale každý úplně jiným způsobem. Strašně si vážím toho, že Ondra Šimůnek, který se již dostal do reprezentace, přestoupil zpět z Dukly do Kutné Hory, aby za nás mohl hrát. Samozřejmě Dukla má přednost, ale on všem ukazuje, že mu na kutnohorské házené záleží, a že sem patří. Ondra Hasala je „blázen", který na hřišti nechá vždy sto dvacet procent, navíc takticky vyzrál a většinou je rozdílovým hráčem. Denise považuji za nejlepší pravé křídlo v soutěži, neskutečně rychlý hráč s nevyzpytatelnou střelou, potřeboval by se ještě více zapojovat do mezihry a nebude mít chybu. A Radek vyrostl ve výbornou spojku, která si drží stabilní výkonnost, a je velmi poctivý v přístupu jak k tréninku, tak k zápasu.

S jakým cílem půjdete do jara a jak bude probíhat zimní příprava?

Naše cíle budou skromné, nemáme zde halu, zatím není kam postupovat a přes Duklu to ani nejde. Přesto bych se rád posunul v tabulce nahoru a hlavně bych chtěl vrátit podzimní porážky. Proti Dukle to asi je utopie, ale proti Úvalům a Ledči se o to určitě popereme. Navíc kromě Mostu hrajeme všechna těžká utkání doma, takže diváci se mají na co těšit. Zimní přípravu začneme až v lednu, máme dlouhou přestávku a bude tradiční. Středa venkovní tréninky fyzičky a pátek halové herní tréninky. Rád bych se zúčastnil jednoho nebo dvou zimních turnajů.

Blíží se anketa Nejúspěšnější sportovec Kutné Hory za rok 2015. Koho budou nominovat házenkáři?

Předpokládám, že házenkáři budou nominovat pouze mládežnické kategorie. V mužích jsme žádného výrazného úspěchu nedosáhli a nemyslím si, že bych někoho navrhoval na jednotlivce. Snad bude pro nás v tomto ohledu příští rok lepší.