Vítku, přijde mi, že mužský tým kutnohorské házené stagnuje. Do konce podzimu zbývá ještě jeden zápas, ale jste na čtvrtém místě ze sedmi. Co je příčinou?

Michale, to ti nepřijde, to je již déletrvající stav, který má hlubší příčiny. Nicméně vše se odvíjí od toho, že hodně hráčů pracuje nebo studuje jinde než v Kutné Hoře a máme velký problém s tréninkovou i zápasovou účastí. Navíc hrajeme jen málo soutěžních utkání, a proto je každé klopýtnutí strašně moc vidět. A hodně chybí i motivace, protože stále ještě nemáme možnost hrát vyšší soutěž doma v Kutné Hoře. To čtvrté místo je zatím zavádějící, jelikož některé zápasy ještě nejsou dohrány nebo započítány do tabulky.

Hodnotíte tedy průběh podzimní části jako neúspěšný?

O úspěšnosti nebo neúspěšnosti rozhodne poslední zápas v Ledči, pokud se nám tam podaří bodovat, půjdeme na druhé místo za bezkonkurenční Žďár. Pokud prohrajeme, bude naše umístění po podzimní část velkým zklamání a já budu zcela vážně uvažovat o rezignaci. Již delší dobu se pokouším vyrovnat s pocitem vyhoření a s tím, že asi už týmu nemám co nabídnout.

Najdete v podzimní části utkání, které se vám povedlo?

Zcela určitě to bylo domácí utkání s Mělníkem, ve kterém jsme se sešli v plné sestavě a soupeř to odnesl dvacetigólovou porážkou. Ve chvíli, kdy složíme takovouto sestavu, jsme schopni porazit všechny soupeře této soutěže.

A který duel byl podle vás nejhorší?

Jako nejhorší bych hodnotil úvodní duel s Mostem. I když byl soupeř kvalitní, nepodali jsme dobrý výkon, neproměnili jsme spoustu šancí a zbytečně jsme doma prohráli.

Jak vidíte své šance na postup do II. ligy?

Vzhledem k výše popsané ztrátě s Mostem to nevypadá příliš nadějně. I když by se nám podařilo dostat na druhé místo, Žďár už asi nepřeskočíme. Je to v podstatě B-tým extraligového Veselí a jsou opravdu hodně dobří. Ale věřím, že se o svou šanci budeme rvát až do konce soutěže.

V příštím roce se už město dočká nové haly. Co uděláte pro to, abyste v ní hráli druhou ligu?

Ono to bude až v tom přespříštím roce, takže i když by se nám podařilo vybojovat postup, budeme muset hodně zvažovat, zda hrát vyšší soutěž v exilu, nebo případný postup odmítnout. Přesto do budoucna je druhá liga jedinou alternativou pro kutnohorskou házenou.

Vy máte informace kolem sportovní haly. Kdy bychom se tedy mohli dočkat jejího otevření?

Pokud jsou mé informace správné, v hale by se mohlo začít sportovat v průběhu jara 2018. Musíme doufat a věřit, že vše dobře dopadne a že od sezóny 2018/19 budeme moci nastupovat v krásné moderní sportovní hale.

Řekněte mi, jak si vedou kutnohorští odchovanci v ostatních klubech? Jsou právě oni klíčem k tomu, aby se zde hrála vyšší soutěž?

Naši kluci jsou ve svých klubech hodně vidět. Šimůnek je členem základní sestavy Dukly a nahlédl již i do reprezentace, Pícha a Hasala hrají druhou ligu a patří k oporám svých týmů, a mladíci Špaček a Škalda hrají první ligu dorostu za Duklu a i oni jsou pro své týmy oporou. Jirka Pícha by nás měl posílit již od jara a ostatní za nás nastupují, kdykoliv jim to povinnosti v klubech umožní. Jak jsem psal výše, pokud složíme sestavu s těmito hráči, dokážeme hrát velmi dobrou házenou. Je otázkou zda nás budou moci posílit i ve II. lize.

Jaký máte plán do zimní přípravy? Kdy začínáte a jak bude probíhat?

Nejlepší plán je žádný plán. Ne teď vážně, máme strašně dlouhou zimní pauzu, takže v prosinci si na měsíc od házené odpočineme a od ledna budeme mít dva tréninky týdně, jeden venkovní zaměřený na fyzickou kondici a jeden herní v BIOS. Během zimy bychom se měli účastnit minimálně dvou přípravných turnajů. No a od dubna se již jen poprat o co nejlepší umístění v SRL.