Vlastimil z Flégl pochází z Vrchlabí, ale momentálně žije v Neratovicích. Běhá už jedenáct let a poslední dobou běhá každý den, někdy i dvakrát. Za žádný klub však nezávodí.

„Poprvé jsem Dačického 12 běžel před dvěma lety, když se ještě běželo obráceně. Trať byla pěkná, běželo se terénem, což mi vyhovuje," pochvaloval si Vlastimil Flégl a už před závodem tušil, že by to mohlo vyjít: „Věděl jsem, že je na startu Miloš Kratochvíl, který mě před dvěma lety porazil. Soupeři jsou vždy výzva. Věřil jsem si."

Na první místo se Flégl dostal krátce po startu a už ho udržel: „Běžel jsem první už chvíli po startu a držel jsem si první místo až do cíle. Měl jsem tak půl minuty náskok, možná méně. Každopádně na cílové rovince jsem ještě zrychlil." A jak by vítěz Dačického 12 samotnou trať popsal? „První část byla spíš do kopce, takže byla pomalejší. Druhá půlka už byla méně, ale zase měl člověk kilometry v nohách. Každopádně první polovina byla náročnější," uznal Flégl.

Sám překonal i traťový rekord. „Když jsem se díval na hodinky pod hradbami, tak jsem věřil, že bych ho mohl překonat. Do cíle jsem ještě přidal a běžel jsem naplno. Stačilo to," oddychl si vítěz závodu, který si odnesl za překonání rekordu prémii tři tisíce korun: „Vždycky zaplatím benzín na další závody a nějaké další startovné."