Volejbalové hřiště si totiž členové volejbalového klubu Sparta Kutná Hora vybudovali sami za přispění sponzorů. „Významnou část nákladů - práci, jsme provedli sami, s pomocí rodičů, přátel a dětí. Zaplatili jsme antuku, pletivo, část zámkové dlažby, čerpadlo na vodu a sportovní vybavení - sítě, košťata, kolovrátky na napínání sítí, lajnovačku,“ uvedl místopředseda oddílu Vít Richter s tím, že ostatní materiál volejbalisté obdrželi od firem darem.

„Dohromady jsme utratili jen asi 150 tisíc korun. Tyto peníze jsme dostali - jako Sparta Kutná Hora na základě sponzorských smluv s různými firmami, podnikateli, ale i soukromými osobami,“ vysvětlil Richter.

Jejich snahu podpořilo také vedení města, i proto že se volejbalová základna se neustále rozrůstá. Oddíl má v současné době kolem 80 dětí ve věku 7 až 16 let. „Od začátku jsem projekt podporoval. Původně se počítalo s tím, že by prostor měl být využitý pro zbudování amfiteátru. Jsem rád, že nakonec vyhrála tahle myšlenka a vznikl uzavřený sportovní areál navazující na ostatní sportoviště,“ uvedl starosta Kutné Hory Josef Viktora (ANO 2011).

Oddíl volejbalistů měl o nevyužitý kus Kutné Hory, který byl zarostlý plevelem, ale zájem i z jiného důvodu. „Místní mikroklima je ideální pro sport, i ve velkých vedrech jde z lesa příjemný chládek, zatímco o 30 metrů dál na plážových kurtech už je výheň. Je to přirozeně zastíněné, nefouká tam, navíc podle územního plánu celý prostor Klimešky byl plánován pro sportoviště,“ vysvětlil Richter.

Ačkoliv bude hřiště primárně určeno pro oddílové děti, po vybudování zázemí bude využití širší. „Budeme chtít areál nabídnout spřáteleným volejbalovým oddílům - Kolín, Církvice, Čáslav, Pečky a dalším pro různé volejbalové kempy nebo soustředění. Také se nabízí možnost využití areálu pro příměstský tábor jiných sportovních oddílů z Kutné Hory. Hřiště budou také k dispozici amatérským hráčům, zkrátka aby byl areál využity co nejvíc, pro co nejširší okruh sportovců a dětí,“ uzavřel Vít Richter.