Během uplynulého měsíce se odehrály všechny čtvrtfinálové souboje, a tak je již známá čtyřka týmů, která si to rozdá o pohárovou trofej. Jako první postoupil do finálové čtveřice po velkém boji tým ČEZ Karlovarsko, postupně jej doplnily VK Dukla Liberec, obhájce titulu VK Jihostroj České Budějovice a minulý týden Black Volley Beskydy.

V obou vyvrcholeních pohárové soutěže na Klimešce se z vítězství radoval tým z Českých Budějovic. Ten je aktuálně čtvrtý v extraligové tabulce, které vévodí VK Dukla Liberec před druhým Karlovarskem. Naopak Black Volley Beskydy se pohybuje v druhé části tabulky na 11. místě.

„Klimeška opět slibuje skvělou sportovní podívanou, k dispozici budou znovu mobilní tribuny, když se očekává návštěvnost zhruba tisíc lidí jako při dvou uskutečněných ročnících,“ uvedl za pořadatelský tým Michal Vavák.

A že se bude na co dívat. Fanoušci se mohou těšit na reprezentanty Zajíčka (Karlovarsko), Piskáčka a Sedláčka (České Budějovice).

V sobotu 25. února to bude na Klimešce zatím jen o týmových trénincích, o den později jsou v plánu obě semifinále - od 16 hodin vyzve Black Volley Beskydy tým pod Ještědem, od 19:30 zřejmě tahák dne - Karlovarsko vs. Jihostroj. V pondělí 27. února pak finále v odpoledních hodinách. Vstupenky v síti Ticketportal budou brzy k dostání.

Celé Final Four Chance Českého poháru zprostředkuje divákům i Česká televize, první semifinále uvidí diváci na programu ČT Sport Plus, druhé semifinále a finále pak přímým přenosem na ČT Sport.