Všem třem Kutnohorákům maďarský Spartan svědčil. Tvrdík skončil druhý

Veszprém (Maďarsko) /FOTOGALERIE, VIDEO/ – Skvělými výkony se na úvod letní sezony Spartan Race prezentovali tři kutnohorští elitní závodníci. Nejstarší z nich, Tomáše Tvrdík, skončil dokonce na druhém místě!

5.4.2017

Kutnohoráci se na Spartan Sprintu v maďarském Veszprému činili. Tvrdík skončil druhý, Pavlík třináctý a Fabináová čtvrtá mezi ženami.Foto: Spartan Race

Spartan Sprint měřil v maďarském Veszprému 6,5 kilometru a svou geografií připomínal trochu kutnohorské Roviny. Start byl v údolí s říčkou, a pak trasa vedla nahoru do strmého stoupání. „Šel jsem po čtyřech,“ vzpomněl si na prvních dvě stě metrů závodu Tomáš Tvrdík. Celkem měl závod kolem 200 metrů převýšení a více jak dvacet překážek. Trasu dokončilo více jak šest a půl tisíce spartanů.

Tvrdík nedal dvě překážky. Na oštěp přiběhl na prvním místě a tam náskok ztratil. „Hod oštěpem je strašně o štěstí a mně se zase nepovedl,“ litoval Kutnohorák, který pak do cílové „rovinky“ přiběhl čtvrtý, ale na ručkování na kruhách a tyči se dostal před Slováka Žišku. Pak následovala nová překážka. Šikmá stěna, kterou jste museli přelézt přes celou její šířku pomocí krátkých řetězů a boulderových úchytů. Nohy se nesměly dotýkat země, a jelikož se šlo z potoka, hodně to klouzalo. Tomáš Tvrdík dělal podruhé v závodě angličáky a do cíle uháněl za prvním Adamem Tothem z Maďarska. Ten mu nakonec pláchl jen o sedm vteřin.

„Rozhodně jsem mu to nenechal, protože byl domácím závodníkem. Když závodím, neznám bratra,“ smál se druhý muž v cíli. Chvíli po něm doběhl do cíle i sedmadvacetiletý kutnohorský spartan Michal Pavlík. Ten bral v elitní kategorii 13. místo. „Je to pro mě nejlepší výsledek v kariéře. Jsem nadšený,“ líčil po závodě. Mohl se poprvé podívat do Top 10, ale o to ho připravilo jediných třicet angličáků v závodě. „Dařilo se vše. I oštěp jsem krásně trefil. Bohužel mi sjely nohy na poslední těžké překážce, také jsem nepřelezl onu novou šikmou stěnu,“ popsal svou chybu Pavlík.

„Trať i zázemí závodu byly skvělé. Na tenhle Spartan Race jen tak nezapomenu. Běželo se mi dobře, škoda jen té jedné překážky,“ usmál se Michal Pavlík. Jeho přítelkyně si vedla také parádně. Martina Fabiánová doběhla mezi elitními ženami na čtvrtém místě! O bronz ji připravilo gesto fair play. „Asi šedesát metrů před cílem jsme měli přelézt zídku a přeplavat kus rybníku. Na zídce to bylo trochu na lokty s jednou závodnicí, tak jsem ustoupila a pustila ji v domnění, že je jedno, zda budu šestá nebo sedmá. Pak už jsem se před ni nedostala a v cíli jsem zjistila, že jsem díky tomu přišla o bronz,“ líčila šestadvacetiletá Martina Fabiánová.

Na trase Fabiánovou zbrzdily dvě nezdolané překážky. „Vůbec se mi nedaří oštěp. Asi mám nějaký blok. Ještě jsem ho nikdy v závodě netrefila. Pak jsme spadla, jako skoro všichni, z nové šikmé stěny,“ popsala Kutnohoračka.

Závod v maďarském Veszprému byl první z pěti v Regionální Sprintové Sérii. Ta počítá umístění jen elitních individuálních závodníků (ti, co nezávodí v týmech) a na konci odmění patnáct nejlepších mužů a žen. A naši Kutnohoráci sérii rozjeli vskutku parádně. Tvrdík je na druhém místě, Pavlík šestý a Fabiánová mezi ženami čtvrtá!

Kutnohoráci na Spartan Race SPRINT Veszprém 2017

• 2. místo: Tomáš Tvrdík (čas 35:33, 2. místo elite muži individual)
  • 13. místo: Michal Pavlík (čas 41:07, 6. místo elite muži individual)
  • 4. místo: Martina Fabiánová (čas 49:52, 4. místo elite ženy individual)

5.4.2017 VSTUP DO DISKUSE
Děti z mateřinky prožily den plný strašidel.
18

OBRAZEM: Děti z mateřinky prožily den plný strašidel

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu.
2

Čtyřiadvacetiletá řidička havarovala na motocyklu

Okresní fotbalový výběr z Kutnohorska nenašel v Poděbradech přemožitele

Kutnohorsko /FOTOGALERIE/ - Výbornou výchozí pozici do jarních odvet soutěže meziokresních výběrů kategorie U11 vybojovali zástupci Kutnohorska. Pod hlavičkou Okresního fotbalového svazu Kutná Hora porazili ve středu 11. října na turnaji v Poděbradech všechny tři soupeře.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Kandidátní listina bez žen? Ve středních Čechách mohou voliči najít jedinou

Střední Čechy – O křesla v Poslanecké sněmovně se ve Středočeském kraji celkem – na všech 26 kandidátních listinách, které nyní voliči nacházejí ve svých poštovních stránkách – uchází 754 kandidátů, jejichž průměrný věk dosahuje 46,4 roku. Z nich je 210 žen (tedy 27,85 procenta). V jejich případě činí průměrný věk 47,1 roku.

Brankář Sršňů David Jelínek: Klíčový byl náš třetí gól

Kutná Hora - Hokejové derby v rámci krajské ligy mužů zvládla lépe Kutná Hora, která porazila Čáslav 4:1. Jedním z hrdinů zápasu byl kutnohorský brankář David Jelínek, který za svá záda propustil pouze jednu střelu Čáslavi a výrazně tak přispěl k výhře Sršňů. I proto je borcem víkendu právě brankář Kutné Hory.