Do zápasu nastoupili kutnohorští házenkáři v oslabené sestavě, což ale zpočátku nebylo znát a svěřenci Víta Šnajdra se dostali do vedení 3:2. Pak ale domácí zabrali a svrhli vedení na svou stranu, nejdříve vedli 8:5, pak Kutnohorští zabrali a několikrát vyrovnali, nejdříve na 8:8, následně na 10:10 a krátce před koncem prvního poločasu na 12:12. Těsně před koncem prvního dějství ale Havlíčkův Brod vstřelil branku, a tak šel do přestávky s vedením 13:12.

Ve druhém poločase držel hosty brankář Filip, ani on ale nezabránil čtyřem brankám domácích. Domácí vedli o pět branek, Kutnohorští sice snížili na rozdíl tří branek, blíže se ale nedostali. Havlíčkův Brod tak opět navýšil skóre, nejdříve vedl opět o pět branek za stavu 21:16, následně přidal další dva góly, aby pak vedení domácích házenkářů bylo o osm branek za stavu 28:20. Kutnohorští ještě dokázali snížit na rozdíl šesti branek, žádné další zásahy ale později nepřidali a tak zvítězil Havlíčkův Brod za stavu 29:23.

Kutnohorští v zápase postrádali zraněného Brože, pracovně vytíženého Puglieseho, Šimůnka, který byl na dovolené, Petránka, který se zranil při rozcvičce, a Píchy, který má zlomený kotník a sezona pro něj předčasně skončila.

Další druholigové utkání odehrají kutnohorští házenkáři v neděli 3. března od 18:00. Do Kutné Hory přijede soupeř ze Strakonic, přesněji strakonická rezerva. Zatímco Kutná Hora se nachází na šestém místě tabulky, Strakonice B jsou na předposledním jedenáctém místě. Podzimní střetnutí těchto dvou celků dopadlo lépe pro kutnohorské házenkáře, kteří porazili Strakonické poměrem 22:20, v zápase se ukázali zejména Pugliese, který vstřelil šest branek, a brankář Filip, který svými zákroky podržel spoluhráče.

Havlíčkův Brod - Kutná Hora 29:23 (13:12)
Branky a sestava Kutné Hory: Filip, Červenka - Hovorka 9, Jeníček 5, Polívka 4, M. Veselý 3, Falge 2, Hájek, Horák, Š. Veselý. Trenér Vít Šnajdr.