Kutná Hora - V neděli 17. října přivítal házenkářský tým mužů Sparty Kutná Hora v utkání 6. kola Společné regionální ligy 2010/2011 na domácím hřišti vedoucí tým soutěže – HK Slavii Praha.

21.10.2010

SRL: Kutná Hora - Slavia Praha, 17. října 2010.Foto: Deník/Martin Vaněk

Kutná Hora – Slavia Praha 24:25 (14:10)

Pražská Slavia - dlouholetý účastník vyšších soutěží - po jarním sestupu z 2. ligy nyní na podzim od úvodních kol v SRL drtila jednoho soupeře za druhým (její postupná vítězství byla o 21, o 16, o 15, o 10 a o 17 branek) a do Kutné Hory dnes přijela v roli jasného favorita.

A to také začala od úvodních minut ve svých typických sešívaných dresech naplňovat, ve 4. minutě vedla 0:3, v 6. minutě 1:4. Sparta se však brzy rozehrála a postupně brankový náskok hostů snížila, v 7. minutě na 3:4 a ve 12. minutě vyrovnala na 5:5. Druhou polovinu prvního dějství dokonce svého soupeře přehrávala, v 17. minutě již vedla 9:6 a v 25. minutě dokonce 13:8. Do kabin potom odcházeli domácí hráči s náskokem 4 branek, když jej vyhráli 14:10. Zkušený tým hostů byl dost rozhozen z mokrého povrchu, ten však dělal problémy hráčům na obou stranách.

Od začátku 2. poločasu hosté snižovali náskok Sparty, postupně čtyřikrát na rozdíl 2 branek – 15:13, 16:14, 17:15 a 18:16. Když potom do 44. minuty Sparta zvýšila své vedení na 20:16, bylo to nadějné, ale následná „jalová“ desetiminutovka s několika zazděnými tutovkami a zbytečně ztracenými míči znamenala, že v 54. minutě bylo srovnáno – 20:20. Sparta potom ještě dvakrát o branku přešla do vedení – 21:20 a 22:21, v 57. minutě hosté dvěmi rychlými brankami přešli po dlouhé době do vedení 22:23. O minutu později Sparta srovnala na 23:23. Potom oba týmy pokazily dva útoky, až na začátku poslední minuty Slavia opět přešla ze sedmičky do vedení 23:24. Zároveň byl na 2 minuty vyloučen domácí Morysek a Kutnohorští hráli závěr utkání v oslabení, i tak se však dokázala prosadit, když Hasala vyrovnal cca. 10 vteřin před koncem na 24:24. Za tohoto stavu si hosté vzali oddechový čas a výhodu jednoho muže v poli využili k rozhodujícímu úderu. Vteřinu před koncem rozhodl o šťastném vítězství favorita nekompromisní střelou pod břevno Fučík. Slavia tak splnila roli vysokého favorita a odvezla si oba body, poprvé v sezóně však měla namále a musela bojovat o body až do samého závěru.

Hráči Sparty se o lepší výsledek připravili vlastními chybami, které zkušený tým hostů dokázal potrestat. Přesto zaslouží za dnešní výkon pochvalu, byli suverénu soutěže více než vyrovnaným soupeřem.

Sestava a branky KH: Červenka, Malý - Kůrka 6, Hasala 4, Hájek 4, Šalátek 4, Thieme 3, Hovorka 1, Morysek 1, Rudolf 1, Horníček, Polívka st., Sukdolák a Šnajdr. Trenér Jiří Hájek. Napomínání: 3/1. Vyloučení: 2/0. Sedmičky: 5/3 – 5/3. Rozhodčí: Dolejší st. – Dolejší ml. (oba Zruč n. S.). Diváci: 60.

V příštím kole, které je již posledním podzimním, zajíždí tým mužů Sparty Kutná Hora do Mělníka, kde v neděli 24. října nastoupí od 16 hodin v nafukovací hale místního HC Wendy Mělník.

PETR VOBOŘIL

21.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Sladké Vánoce přilákaly do Kutné Hory tisíce lidí.
26

Sladké Vánoce přilákaly do Kutné Hory tisíce lidí

Josef Viktora.
30

Novým starostou Kutné Hory je Josef Viktora. Martina Starého odvolali

Spartan Race se poběží v dubnu i v Kutné Hoře

Kutná Hora – Světově proslulý překážkový závod Spartan Race zavítá v sobotu 28. dubna 2018 i do Kutné Hory. Pořadatelé závodu se rozhodli využít nádherné lokality, kde je v těsném sousedství parádní příroda s historickými památkami. Ve městě se poběží Spartan Sprint (5 km+).

Nemocnice jako obchodní společnost? Je to nutnost, shodují se zastupitelé

Čáslav /FOTOGALERIE/ - Z čáslavské nemocnice může být obchodní organizace. Zatím sice není nic pevně odsouhlaseného, ale zastupitelé myšlenku berou vážně a na jejich zasedání tento týden se možná transformace posunula o krok dál k realizaci.

Předvánoční období a zima, láká zloděje stromků a dřeva

Kutnohorsko - V období před vánocemi a v zimním období zaznamenáváme každoročně zvýšený počet krádeží v lesních porostech. Pachatelé se nejčastěji zaměřují na vytěženou kulatinu, kterou majitelé někdy zbytečně ponechávají na místech bez dohledu a dlouhou dobu.

Používání pyrotechniky pro zábavné účely má svá pravidla. Znáte je?

Kutnohorsko - Období vánočních svátků a Nového roku jsou svátky klidu, spojené se sváteční náladou a osobní pohodou. A právě s blížícím se koncem roku mnozí z občanů nakupují zábavnou pyrotechniku, kterou chtějí konec starého roku a nástup nového oslavit. Používání pyrotechniky pro zábavné účely má však i svá pravidla, kterými by se měli řídit ti, kteří si ji zakoupí.