„Ve druhém domácím dvojzápase narazila Jiskra na druhý tým tabulky z Hrotovic (spojil se s celkem Moravských Budějovic), který ještě nepoznal hořkost porážky, všech osm dosavadních zápasů vyhrál," říkal před zápasem kapitán zručského týmu Michal Grivalský.

9. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou - Sokol Sport hotel Hrotovice 3:1 (-19, 24, 25, 20)

Oba týmy nastupovali po předchozích zápasech ve zcela rozlišném rozpoložení a průběh prvního setu tomu napovídal. V klidu hrající hostující tým hrál bez výrazných chyb a zručští volejbalisté se předháněli ve zkažených servisech a nepřesnostech, a tak si hráči Hrotovic došli v poklidu pro vítězství v prvním setu. Od druhého setu se hrál před vynikající diváckou kulisou pěkný volejbal plný dlouhých výměn a soupeři se přetahovali o každý bod. Jak druhý, tak třetí set se dostal až do vyrovnaných koncovek, ve kterých měli domácí vždy navrch. Především díky pevnějším nervům na podání a pomoci několika bloků se domácí radovali vždy z nejtěsnějšího možného vítězství v setu. Ve čtvrtém dějství se projevila psychická pohoda, zručským hráčům se dařila pestrá a rychlá hra, na kterou hostující obrana těžko hledala recept. Další zbraň – podání pomohlo vytvořit dostatečný náskok, který domácí hráči udrželi až do konce. A překvapivý, avšak plně zasloužený výsledek byl na světě.

Po hodinové přestávce vlétli Zručáci do druhého utkání s velkým odhodláním získat další body.

10. kolo: TJ Jiskra Zruč nad Sázavou - Sokol Sport hotel Hrotovice 3:0 (21, 21, 24)

Polovinu prvního setu nebyl soupeř z Hrotovic schopen projít přes domácí obranu na síti. Několik bloků a úspěšných útoků a do druhého technického oddechu se šlo za stavu 16:4. Bohužel, dostatečný náskok vedl k polevení koncentrace a za pár chvil se již hrála vyrovnaná koncovka. Za vyrovnaného stavu opět domácím pomohlo několik přímých bodů z podání a první set, i přes zakolísání, si připsali domácí borci. Druhý sada již nepřinesla takové bodové šňůry, ale konstantní dobrý výkon domácího družstva znamenal poklidně vyhraný i druhý set. Následující set přinesl opět vyrovnanou podívanou. Hostující tým nechtěl jet do zručské haly jen tak na výlet a přenechat bez boje všechny body domácím, a tak byla zajištěna zajímavá podívaná až do konce. Hrál se vyrovnaný set, ve kterém ani jedno družstvo neudělalo nějaký rozhodující náskok, a tak se vše rozhodovalo v posledních míčích. Za stavu 24:24 opět domácím pomohla nečekaná zbraň – servis. Eso za tohoto stavu pořádně zahýbalo s psychikou na hřišti. Hostující celek se po dalším podání dostal k útoku, avšak udělal nevynucenou chybu a tím ukončil celé utkání druhé ligy mužů.

Kapitán Jiskry Michal Grivalský měl po zápasech radost: „Skvělé vítězství. Plný počet bodů je doma, parádní hra. Jsem rád, že mužstvo konečně ukázalo dobrý volejbal – navíc před domácím publikem. Moc jim já i celý tým děkujeme za fandění a pomoc. Doufám, že jsme je tímto navnadili, aby přišli i na další naše domácí utkání ve sportovní hale."

Sestava Jiskry: Jiří Drahokoupil, Jakub Drahokoupil, Matěj Drahokoupil, Michal Grivalský (kapitán), Lukáš Vosyka, Jiří Krčmář, Jiří Plachý, Petr Okrouhlický, Martin Šindler. Trenér Jiří Vorlíček.