„Nejprve chci Teplicím pogratulovat. Vyhrály zaslouženě,“ uznal trenér Benaga Beni Simitči. „Nechci se vymlouvat, ale nejvíc mi chyběl Angellot a brácha Ago, který je stále zraněný z brněnského zápasu. Navzdory tomu jsme odehráli dobrý zápas. Dokázali jsme, že máme kvalitu, ale nejsme takticky vyspělí,“ viděl hlavní problémy zručský kouč.

„V Teplicích jsou dva hráči – Leite a Ladeira. Dokud jsme je dokázali ubránit, tak jsme byli ve hře. Jakmile Ladeira ale dostane balon, tak ho neuhlídá ani svatý Gabo Rick, protože má asi o padesát kilo méně. Prohráli jsme díky tomu, že jsme v rozhodujících chvílích vypadli z taktických pokynů,“ litoval Beni Simitči.

Benago bylo i blízko remíze. „Utkání se mohlo zremizovat díky power play, jenže jsme udělali chybu a prohráli,“ vrátil se Simitči k situaci za stavu 3:4.

Benagu se tedy nepovedlo odskočit na druhém místě. „Prohráli jsme souboj o druhé místo, a proto musíme získat body venku. Mrzí mě, že je to čtvrtá porážka doma. Venku jsme se zase po Chrudimi jediný tým, který ještě neprohrál,“ bilancoval Simitči.

Zápas okomentoval i trenér Balticflory Rui Guimares: „Dneska jsme vyhráli těžký a důležitý zápas. Benago hrálo dobře i poslední zápasy. My jsme sem jeli vyhrát, což se nám podařilo. Na Benagu je ale vidět práce trenéra. Měli hodně dobrých momentů, ale chybělo jim štěstí.“