Nedělní trať měřila něco málo přes 23 km s převýšením 1700 metrů. Na trati bylo zakombinovaných 31 překážek a nejen kutnohorští spartani se museli poprat hlavně se zimou. Na nejvyšším bodě u přečerpávací vodní elektrárny Dlouhé stráně byl silný vítr a teplota kolem -5°C. Kilometr před cílem museli závodníci dokonce podvodu. Čekala je nemilosrdná překážka „Dunk wall" – podplavávání. Do cíle už to pak byl „pouze" běh potokem.

Všichni borci z Wild Teamu závod zdárně dokončili bez zranění a téměř všichni získali po celoročním úsilí spartanskou trifectu, což je Sprint, Super a Beast za jeden rok.

Nejlépe závod zaběhl Kutnohorák Michal Pavlík, který skončil v elitní kategorii čtrnáctý a celkově třiadvacátý. Byl to jeho nejlepší výsledek v tomto roce. V cíli navíc obdržel medaili navíc – double trifectu, za absolvování všech tří kategorií v jednom roce dvakrát. Pokud doběhne i závod v Maďarsku 24. října, může se těšit dokonce na triple trifectu 2015.

Pro druhé týmové místo si doběhl křesetický Lukáš Jirsa, kterého na trati, stejně jako Pavlíka, zbrzdilo 90 angličáků. Hned za ním se v cíli objevil zbraslavický Antonín Volenec. Po skvělém běžeckém výkonu stlačil svůj čas pod čtyři hodiny.

I přes 180 angličáků doběhla skvěle Kutnohoračka Kateřina Martinková, která ve své kategorii brala 40. místo. Druhou půlku závodu si bohužel protrpěl čáslavský spartan Ondřej Kozák, který závod rozběhl pod čtyři hodiny, dělal jen třicet angličáků, ale pak nastaly problémy s kolenem.

Premiérový závod ve Spartan Race zvládla i servírka od Dačického Simona Jirsová. U ní bylo vidět, že má na place naběháno, ale zradily ji některé překážky. Dělala 210 angličáků. Její sestra Nikola Jirsová také dokončila závod a celá promrzlá se v cíli těšila ze své první spartanské trifecty, kterou si na začátku roku vysnila.

Velký kus práce udělal i zbraslavický Zdeněk Volenec. Změnil životní styl a i on si v Koutech na krk pověsil trifectu, i když chtěl tento cíl po červencových závodě v Donovalech vzdát. V cíli byl spokojený za sedm hodin a dvě minuty.

Tím však snažení Wild Teamu nekončí. Už nyní všichni kutnohorští spartani vyhlíží závody v roce 2016 a chtěli by získat zimní trifectu.