„Chceme uspořádat dvě parádní mužské disciplíny. Předběžně by to měla být ve dvouhodinovém programu koule a výška. Samozřejmě, když nám to hygienické podmínky dovolí,“ prozradil Deníku člen výboru A.C. TEPO Kladno Jakub Kubálek, který bude ředitelem Kladno Indoor.

Na startu by měli být domácí atleti, ale i přední čeští závodníci, a pokud to půjde, organizátoři by rádi přivítali i kvalitní jednotlivce ze zahraničí.

„K tomu využijeme kontaktů, které máme z pořádní venkovního mítinku Kladno hází a Kladenské memoriály. Zároveň počítáme s tím, že navážeme spolupráci s pořadateli dalších českých halových podniků a třeba se s nimi podělíme o náklady spojené s účastí cizinců,“ vyprávěl Kubálek.

V kladenských poměrech se však nebude jednat o úplnou premiéru halového mítinku. „Už letos v lednu jsme si to vyzkoušeli. Bylo to trochu narychlo a v podstatě bez rozpočtu jsme uspořádali řekněme nultý ročník. Teď víme, že jsme schopní závod uspořádat. Proběhl i s několika cizinci, výkony nebyly špatné a máme tak motivaci v únoru všechno vylepšit,“ prozradil.

Vše záleží na financích, ale podle kladenského funkcionáře se nyní rozběhnou jednání se sponzory a městskou radnicí. „Nějaké prostředky máme alokované. Určitou kvalitní účast jsme schopní ve dvou zmíněných kategoriích zaručit, ale pokud to půjde, přidali bychom i závody žen. U nich ale zatím nelze říci, jestli by se jednalo jen o českou či mezinárodní konkurenci,“ přemítal Jakub Kubálek.

Kladenská hala se hodí na pořádání technických disciplín, jako jsou právě skok do výšky a vrh koulí. „Pro závodníky i diváky jsou podmínky docela komfortní. Kapacitu pro fanoušky nemáme přesně zjištěnou, ale několik stovek se jich do haly vejde. Budou moci jednak sledovat obě disciplíny a důležité bude, aby vytvořili správnou atmosféru.“

O startujících je zatím předčasné spekulovat, ale primárně by se měli představit kladenští atleti. „Protože máme jednu z nejlepších vrhačských skupin v republice, budou startovat naši koulaři v čele Láďou Prášilem. Zkusíme oslovit i českého rekordmana Tomáše Staňka nebo domácí jedničku ve skoku do výšky Marka Bahníka. Rádi bychom, aby k nám přijela česká špička a několik kvalitních závodníků ze zahraničí,“ dodal ředitel Kladno Indoor.