Kromě toho získala také stříbrnou medaili v disciplíně secvičené sebeobrany "jedna obránkyně proti dvěma útočníkům" společně se svými kamarády z kolínského oddílu školy SILLA Janem Radinou, II. Dan a Michalem Vavrincem, I. Dan. Navíc ještě přidala stříbro jako členka týmu v technických sestavách. Ženský seniorský tým také získal pohár pro nejúspěšnější tým ME 2013.

Martina přivezla navíc i velmi cennou bronzovou medaili ze sportovního boje ve váze do 57 kg. Cennou proto, že letos prvně startovala v elitní seniorské kategorii a zdaleka ne každému, byť velmi úspěšnému juniorskému závodníkovi, se povede hned při prvním startu v seniorské kategorii na ME dosáhnout na stupně vítězů! A Martina rozhodně byla úspěšnou juniorskou závodnicí, která vybojovala v uplynulých letech na evropských a světových šampionátech nejednu medaili. Proto loni zvítězila v anketě „Nejúspěšnější juniorská sportovkyně Kutnohorska 2012".

Martina Kopecká vede jako asistentka tréninky v kutnohorském oddíle školy SILLA. Zakladatelkou a hlavním trenérem je Radka Heydušková, IV. Dan, která na tomto ME zvítězila ve všech veteránských disciplínách a získala neuvěřitelné čtyři zlaté medaile! Martina Kopecká přišla ve dvanácti letech do náboru kutnohorského oddílu na podzim roku 2006 a do juniorské reprezentace byla vybrána ze střediska talentované mládeže již za 3 roky v roce 2009!

Z kutnohorského oddílu školy SILLA je také další medailista z letošního ME – Mikuláš Kuna, I. Dan, který pár dní po svých patnáctých narozeninách vybojoval při své reprezentační premiéře jako člen juniorského týmu stříbrnou medaili ve cvičení technických sestav a bronzovou v týmovém sportovním boji. Miky začal cvičit v devíti letech na podzim 2007 a již po půl roce byl vybrán do střediska talentované mládeže a na podzim roku 2012 i do širšího výběru státní reprezentace.

Letošní nábor kutnohorského oddílu bude zahájen tradičně druhý školní týden v září, přičemž každý zájemce může využít zkušební lhůtu jeden měsíc, po kterou nemusí platit příspěvky a může tak nejlépe zjistit, zda se mu tréninky budou líbit. Začít s taekwondem ITF může každý, kdo nemá ze zdravotních důvodů zakázaný rekreační sport a to od věku cca 7 až 8 let. Horní věková hranice není stanovena! Pro děti od 4 do 7 let je určena taekwondo přípravka. Více informací na www.silla.cz.