V prvním poločase se dlouho čekalo na gól, ale pak udeřila Zruč. Nicméně Kutnohoráci začali před koncem první půle dotahovat a do šaten se šlo za stavu 9:10.

Po přestávce dokonce chvíli Sparta vedla, ale pak se výsledek zlomil. Jiskra vedla dokonce o čtyři góly, jenže kutnohorský trenér využil nového pravidla a hrál power play, čímž si vynutil snížení na rozdíl jedné branky – 23:24. V závěru šlo o vše. Kutnou Horu zastavil za vyrovnáním rozhodčí a Zruč odskočila o dva góly. Hosté nakonec postoupili po výsledku 26:23.

„Hrál se vyrovnaný zápas do poslední minuty, ve které jsme dostali dva góly. Navíc ten poslední byl nesportovní, ani ho neberu. Zruč byla o jeden nebo dva góly lepší. Šlo o první zápas v sezóně a stále jde o přípravu. Zápas určitě splnil účel," řekl k utkání trenér Kutné Hory Vít Šnajdr.

V úvodu utkání se oba celky střelecky hledaly. „Je začátek sezony a ve hře bylo spousty chyb i nepřesností. Tím pádem bylo ze začátku málo šancí," vysvětlil Šnajdr a pohovořil o složení kutnohorského kádru: „Ještě nám dva nebo tři hráči chyběli, ale pokud se budeme scházet v tomto počtu, tak jsme schopní hrát s každým."

A na čem musí Sparta před novým ročníkem SRL zapracovat? „Musíme více trénovat. Máme málo odehráno i natrénováno, což se projevu v sehranosti," odpověděl Šnajdr, který si nemyslí, že by byl mezi týmy rozdíl jedné třídy: „Viděl jste sám. Společná regionální liga je tak kvalitní soutěž, že první čtyři týmy mohou hrát z fleku druhou ligu."

Kutná Hora – Zruč n. S. 23:26 (9:10)