Chodov - Zruč nad Sázavou 35:21

Až do 20. min. hosté dokázali držet s favorizovaným soupeřem krok a neustále jim byli „na dostřel“. Ve 21. min. svítil na ukazateli stav 11:8. V poslední desetiminutovce prvního poločasu však rozhodčí celkem přísně dvakrát po sobě vyloučili Jirku Böhma a tyto přesilovky domácí dokázali velice dobře využít a vybudovat si rozhodující náskok.

V průběhu celého druhého poločasu domácí prokazovali své kvality a potvrdili lepší postavení v tabulce. Postupně zvyšovali své vedení, když Jiskra střídala světlejší okamžiky s horšími. V hostujícím dresu vyčníval nad ostatní nestárnoucí kapitán družstva Pavel Vrzáček, který burcoval svůj tým i za nepříznivého stavu a svůj výborný výkon podpořil i šesti vstřelenými brankami. V posledních několika kolech patří k nejlepším zručským hráčům. Avšak ani jeho výkon a bojovnost ostatních nestačila na bodový zisk a Jiskra celkem hladce podlehla Chodovu 35:21.

Sestava a branky Jiskry: Vodrážka - Vrzáček 6, Böhm 5, Plaščák 4, Kuchyňka 3, Hejl, 1, Kaplan 1, Quirsfeld 1, Kubálek, Morysek, Šramota. Vyloučení: 2/4. ŽK: 0/0. ČK: 0/1. Sedmičky: 1/1 - 0. Diváků: 30. Poločas: 18:10.

K dalšímu mistrovskému utkání Zručští nastoupí v neděli od 16 hodin v Jičíně.

Ostatní výsledky 18. kola: Louny – Slavia H. Králové 41:28 (21:10), Jablonec n. N. – H. Brod 36:18 (15:8), Bělá p. B. – Mimoň 33:24 (18:13), Ústí n. L. – Dukla Praha SCM 24:26 (12:16), SKP Pardubice – Jičín 26:27 (11:15).