Podle trenéra Brna Jana Loupa se jeho mužstvu vyplatila obranná taktika."Věděli jsme, že když vydržíme dlouho bez branek, tak domácí tým bude značně nervozní. Což seprokázalo. Trestali jsme protiútoky soupeře, měli jsme víc šancí a vyhráli jsme zaslouženě."

"Na takovou taktiku kašlu!" kontroval trenér a zároveň prezident domácího Benaga Beni Simitči. "Hráči Brna šli zákeřně po našich hráčích," dodal.Podleněj zápas ovlinil především ostudný výkon rozhodčích. "Brno nám dalo dva góly po červené kartě a další po různých faulech. Je to hanba,"prohlásil trenér, který byl navíc přesvědčen o domluvě hostí s rozhodčími.

"Hned v pondělí podávám stížnost na oba rozhodčí. Je očividné, že Helas potřeboval od někoho pomoct. Stačily ty červené karty. Od začátku zápasu to nezvládli.Pouštěli zákeřné fauly.Ještě, že to máme na videu," byl rozčilený trenér, podle nějž bylo nepřípustné už to, že zápas Brna pískal brněnský rozhodčí Karel Linhart.

Vyloučení Angellota a Klímy bylo podleSimitčiho výsledkem zákeřné hry hostí s cílem vyřadit ze hry největší hvězdy Benaga. "My jsme samozřejmě byli nervozní, ale když nás oni mlátí na hřišti, tak je samozřejmé, že v nějaké třicáté minutěněkterý nášhráč nevydrží a udělátam nějakou "volovinu"," řekl. "Asi jsme někomu trnem v oku, že jsme na druhém místě. Ale stačilo říct - já bych aspoň ušetřil ty hráče! My máme bodů dost a hodně jich ještě uděláme," zakončil trenér.

Loup: Hráči Benaga nám vyhrožují

"Taky jsem rád, že je to na videu. Myslím si, že Angellot měl jít třikrát ven. Šel až počtvrté. Mě mrzí, že hráči Benaga vyhrožují našim hráčům, že se převléknou do civilu a že nám "rozmlátí rypák"," nezůstal pozadu trenér Helasu Jan Loup.