Petr Felis, trenér: ,, V rámci třetího kola jarní části SRL mužů zajížděl celek Jiskry Zruč nad Sázavou do Úval, kde byl jeho soupeřem celek místního Sokola. Poslední vzájemné měření sil vyznělo o tři branky pro našeho soupeře, prohráli jsme v domácím prostředí v 6. kole 24:27."

Sokol Úvaly - Jiskra Zruč nad Sázavou 18:36 (11:21)

V dalším pokračování jarní části SRL zajížděli házenkáři Jiskry Zruč nad Sázavou na půdu aktuálně čtvrtého celku SRL – Sokola Úvaly. Utkání na půdě tohoto soupeře jsou vždy velice nevyzpytatelná a obtížná, ale i přesto Jiskra odjížděla do Prahy (kde Úvaly hrají své domácí utkání) s jasným cílem, a to získat dva body.

Do sestavy se po třítýdenní pauze vrátil Jiří Böhm, chyběl Matěj Vrzáček, který hájil barvy staršího dorostu Nového Veselí, Matěj Domkář, kterému nedovolil do Prahy odcestovat jeho zdravotní stav a Tomáš Korel, který si plnil své studijní povinnosti.

Již začátek zápasu naznačil, jakým směrem se dnešní utkání bude ubírat. Nekompletní celek Úval narážel na pohyblivou a dostatečně agresivní zručskou obranu, za kterou „zamknul" bránu Pavel „Mário" Vodrážka. Zručští touto kvalitní obranou nutili Úvaly k chybám, které nemilosrdně trestali z rychlých brejků. V postupném útoku hosté těžili z nacvičených kombinací, které většinou končili brankami či vyloženými šancemi. Stav 11:1 ve prospěch Jiskry jen dokazoval rozložení sil na hřišti. Hosté se ovšem nenechali ukolébat počátečním vedením a dále si udržovali osmi až desetibrankový náskok. Úvalští sice zpřesnili hru v útoku, ale na více než kosmetickou úpravu skóre to nestačilo. Po prvním poločase odcházela hostující Jiskra do kabin s pohodovým náskokem 21:11.

Druhý poločas se hrál podle podobných not první části, Jiskra navýšila své vedení až na třináct branek (26:13) a z části došlo k drobném nekoncentrovanosti ve hře. Neproměnění několika vyložených šancí Jiskru mrzet nemuselo, jelikož obranná činnost byla stále na dobré úrovni. Zápas se posledních dvacet minut pouze dohrával, a branky přibývaly rovnoměrně na obou stranách. Několik přítomných diváků se mohlo bavit bezstarostnou házenou, kde útoky dominovaly nad obranami. Po závěrečném hvizdu rozhodčích Svitka a Máry svítil na ukazateli stav 36:18 ve prospěch hostující Jiskry Zruč Zruč nad Sázavou. Závěrečná děkovačka pro zručské fanoušky byla jen třešničkou na dortu povedenému výkonu.

Petr Felis, trenér: ,, Jiskra si připsala dva body do tabulky SRL, ale také její dva největší konkurenti v boji o první místo, Mělník a Boleslav, nezaváhali. Střelecky se dařilo Pavlu Roubovi (9 branek), Lukáši Lefnerovi (6 branek) a Martinu Felisovi (5 branek), ale pochvalu za nasazení a bojovný výkon zaslouží celý tým. V příštím kole Jiskra zajíždí opět mimo Zruč nad Sázavou, na další venkovní utkání do Prahy, na hřiště Loko Vršovice, tedy soupeře, který v domácím prostředí bývá velice nepříjemný. I přesto je jasným cílem Jiskry zisk dvou bodů a udržení kontaktu s čelem tabulky."

StatistikySestava a branky Jiskry: Vodrážka - Roub 9, Lefner 6, Felis 5, Kovařík 4, Hornát 4, Havránek 3, Vávra 2, Koubský 1, D. Korel 1, Böhm 1, P. Vrzáček. Branky ze 7 hodů: 0/0. ŽK: 2/2 (Kroutil, Hruška - Felis, Korel). Vyloučení: 3/3 (Prchal 2x, Kroutil - Roub, Felis, Korel). Diváci: 21. Rozhodčí: Jindřich Mára, Jiří Svítek. Průběh utkání: 10. minuta 1:9, 20. minuta 6:15, 30. minuta 11:21, 40. minuta 13:28, 50. minuta 16:33, 60. minuta: 18:26. Trenér: Petr Felis.