„Asociace autoškol uveřejnila, že některé autoškoly mohou mít prodlevu až tři měsíce, u nás k tomu ale nedochází,“ potvrdil Milan Fidler, který provozuje Autoškolu Abera, působící na Kutnohorsku. Připomněl, že Kutná Hora má v současné době dva zkušební komisaře. „To je skvělý stav, po léta tady byl pouze jeden,“ doplnil Fidler.

Radek Bydžovský, který provozuje čáslavskou autoškolu, uvedl, že žáci na zkoušky mohou čekat – je to ale dané především tím, že ve městě jsou tři učiliště a zemědělská škola. „Řidičská oprávnění tam mají žáci povinně při výuce,“ vysvětlil Radek Bydžovský. Ve stejné době se pak může ke zkouškám hlásit vyšší počet žáků zároveň.

Podle ředitele Střední zemědělské školy v Čáslavi Jaromíra Horníčka může v tomto ohledu nastat složitější situace, ovšem neparalyzuje výuku a přípravu žáků. „Co jsme potřebovali, to jsme zatím vždy zvládli. Potíže se týkaly jen letošního jara, kdy se výuka kvůli koronaviru posunula,“ poznamenal ředitel.

Otázkou zůstává, jak se bude situace vyvíjet na podzim. Zatímco se experti se přou o to, zda hrozí další vlna koronaviru, kterou by mohla provázet podobná omezení jako na jaře, autoškoly pokračují v provozu. „Nabíráme stejný počet žáků,“ potvrdil Radek Bydžovský.

Například Radomír Kodrňák, který provozuje autoškolu v Nymburce, žáků přijímá naopak méně, některé zájemce dokonce odmítá. „To ale není dáno koronavirem, nejsou učitelé,“ připomněl Kodrňák, podle kterého je aktuálně sehnání učitele pro autoškolu sci-fi. Vysvětlení? „Lidé asi nechtějí pracovat, to je celé,“ poznamenal provozovatel nymburské autoškoly.