Co je koronavirus?Zdroj: Deník„V tuto chvíli neřešíme nedostatek objednávek jako segment automotiv. Momentálně probíhají organizačně obchodní jednání, která nám dají čísla ohledně produktivity. Vedle toho děláme maximum v oblasti ochrany zdraví našich zaměstnanců,“ uvedla k momentální situaci mluvčí společnosti Foxconn Radmila Čukatová.

Částečné omezení výroby tady ale řeší už od února. Většina produktů a služeb totiž vyžaduje stálé dodávky dílů ze smluvních závodů v Číně a okolního regionu, kde společnosti fungují vlivem epidemie v omezeném režimu.

„Dodávky do České republiky jsou proto momentálně sníženy a v dodavatelských řetězcích se hledají nové možnosti využití materiálu od sesterských společností Foxconnu mimo Čínu nebo od jiných dodavatelů. Předpokládáme, že postupný návrat do běžného režimu započne pravděpodobně v dubnu,“ doplnila Čukatová s tím, že dopad aktuální situace na zaměstnance se snaží společnost minimalizovat.

Společnost Foxconn neeviduje ve svých závodech v České republice jakýkoliv případ související s nákazou novým koronavirem. „Jakmile bude současná situace stabilizována, očekáváme vysoký nárůst výroby. Věříme, že se jedná pouze o dočasný stav, který neovlivní náš dlouhodobý růst, a byznys plán do konce roku splníme,“ uzavřela optimisticky Čukatová.

Výroba není omezená ani ve společnosti Philip Morris International. „Naštěstí se nás současná situace v tomto směru nedotkla, výroba jede bez omezení dál. Dodržujeme ale veškerá opatření nařízená vládou ČR,“ uvedl ředitel komunikace vnějších vztahů společnosti Philip Morris Petr Šebek.

Přísná pravidla dodržují také ve Foxconnu, kde situaci ohledně koronaviru každý den sledují a respektují všechna doporučení, která jsou oficiálně vydána vládou České republiky. Aktuálně tam proto zavedli plošnější možnost práce z domova, aby ve firmě omezili pohyb osob či jejich setkávání. Zároveň je stanoven zákaz služebních cest mezi provozy Pardubice a Kutná Hora, zrušena jsou veškerá externí školení.

Posílena jsou také všechna hygienická opatření. V rámci prevence jsou po budovách instalovány bezdotykové dávkovače na dezinfekci a antibakteriální mýdla, probíhá násobně častější úklid a dezinfekce veškerých prostor se speciálním důrazem na jídelnu. Společnost rovněž používá bezdotykové teploměry pro měření teploty u vstupu.

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník