„Po čínském volnu v rámci oslav Nového roku fungují společnosti, které nám dodávají součástky, v omezeném režimu. Dodávky do České republiky jsou proto momentálně částečně sníženy a v dodavatelských řetězcích se hledají nové možnosti využití materiálu od sesterských společností Foxconnu mimo Čínu,“ uvedla mluvčí Foxconnu Radmila Čukatová s tím, že se jedná pouze o dočasnou situaci, která neovlivní dlouhodobý růst firmy.

Postupně zaváděná opatření povedou podle Čukatové k dočasným změnám v běžném plánu směn, některý z nich musí firma přeplánovat.

„Tato opatření budou provedena tak, abychom minimalizovali dopad na zaměstnance. Postupný návrat do běžného režimu započne pravděpodobně v dubnu,“ doplnila Čukatová.

Foxconn patří mezi významné zaměstnavatele cizinců v regionu. Většinou jde o zaměstnance, kteří pracují na takzvané zaměstnanecké karty. Jde o takzvaný duální doklad, který složí jako povolení k pobytu a pracovní povolení.

Na Kutnohorsku úřad práce takových zaměstnanců eviduje 603, celkově pak na okrese pracuje 2 831 cizinců. Kutnohorsko se tak v rámci kraje řadí k okresům s nižším počtem zaměstnaných cizinců, kupříkladu Mladoboleslavsko jich eviduje 23 425.