První krok musí zájemci provést do pátku 15. října. Je jím registrace ZDE. V další fázi pak musí projít dvoukolovým sítem soutěže.

V prvním kole vyberou zaměstnanci Foxconnu dvakrát jedenáct finalistů. Ve druhém kole pak budou počátkem listopadu samotní soutěžící veřejně obhajovat své projekty před porotami, ve kterých zasednou osobnosti obou regionů. Foxconn pak rozdělí v každém z regionů 200 tisíc korun.

Novinkou letošního ročníku je kategorie X-Day Junior, ve které budou o dvakrát 30 tisíc korun soutěžit žácia studenti základních, středních a vysokých škol, které společnost Foxconn v obou regionech podporuje.

V předchozích třech ročnících se do soutěže přihlásilo dohromady více než 200 projektů a společnost rozdělila skupinám i jednotlivcům přes milion korun.

„Chceme být dobrým sousedem a podpořit ty skupiny a jednotlivce, kteří se snaží region zvelebovat. Že to myslíme vážně, potvrdil minulý ročník X-Day, který jsme dotáhli do úspěšného konce přes těžkosti způsobené pandemií. Zveme proto opět všechny, kteří hledají pro své úsilí podporu a prostředky, aby neváhali a zaregistrovali se,“ sdělil manažer PR a komunikace Foxconnu v České republice Pavel Kožený.