V Německu se zástupci kraje už v minulých letech účastnili mezinárodního veletrhu investičních příležitostí Expo Real – a letos se tam vypraví zas, uvedl v úterý 11. června krajský radní pro oblast regionálního rozvoje, cestovního ruchu a sportu Martin Draxler (ANO). „Ve výstavním stánku o rozloze 24 metrů čtverečních budou potenciálním investorům představovány vybrané investiční příležitosti ve středních Čechách,“ upřesnil Draxler.

Materiál vytvořený ve spolupráci s obcemi a městy, jež mají na svém území takzvané brownfieldy (čili opuštěné areály čekající na nové využití) nebo jejich územní plány vytyčují investiční zóny, upozorňuje například na někdejší kasárna v Benešově. S tím, že je to místo vhodné pro bytovou výstavbu, ale i rozvoj podnikatelských aktivit, případně logistické centrum.

Mapu investičních příležitostí ve Středočeském kraji najdete ZDE.

Dalšími lokalitami lákajícími do svého lůna podnikatelské ženichy jsou třeba průmyslové zóny Vazačka a Panin Dvůr v Bělé pod Bezdězem, část bývalého vojenského areálu Svatá Anna v Dobříši, průmyslové zóny Kladno-východ a Dubí, průmyslová zóna Ovčáry nabízející plochy pro průmyslovou výrobu i sklady, bývalý vojenský výcvikový prostor Mladá u Milovic či dva průmyslové areály v zastavěném území v Kralupech nad Vltavu. Nebo tak rozdílná prostředí jako zámecký areál Křinec a část areálu neratovické Spolany.

V Mnichově zástupci kraje představí i propagační materiály vytvořené k investičním příležitostem samotnými městy. Tradičně prezentují i ty, které jim poskytnou soukromí vlastníci nemovitostí. Podobné je to ostatně třeba i při cestách na veletrh investičních příležitostí MIPIM ve francouzském Cannes, kde kraj má také už tradiční zastoupení.