Důkazem toho, že poctivé řemeslo u nás nevymřelo, a že stále ve svém okolí můžeme narazit na kvalitní řemeslníky se zlatými ručičkami, je výsledek hlasování o nejlepšího fachmana Kutnohorska. Toho se Velkopopovický Kozel společně s Deníkem rozhodl najít a odměnit za jeho poctivou práci a řemeslný kumšt. Nakonec se nám podařilo i díky vašim tipům v kutnohorském regionu najít takovýchto fachmanů celou řadu.

Titěrná a precizní práce s mechanickými hodinovými strojky si žádá zručného člověka obdařeného velkou trpělivostí. O tom není pochyb. Petr Šindelář své hodinářské umění a šikovné ručičky zdědil po otci, a tak hodinářská tradice rodu Šindelářů funguje dodnes.

Na panu Šindelářovi nás zaujalo především jeho nadšení a poctivost, s kterou každý den přistupuje ke své práci a zákazníkům. Ti jsou s jeho prací naprosto spokojeni a není proto divu, že ho jeden z nich, Radek Zoufalý, do soutěže nominoval. „Jedná se o opravdu výjimečného řemeslníka. Jsem proto moc rád, že se vítězem stal právě on, výhru si zaslouží,“ dodal Radek Zoufalý.

Pana Šindeláře jsem se zeptala, co pro něho vítězství v soutěži o nejlepšího fachmana znamená. „Je to pro mne především velká pochvala a samozřejmě děkuji všem za toto ocenění a zaslané hlasy,“ odpověděl.

A jak vidí Petr Šindelář budoucnost ve své profesi? „Samozřejmě chci ve své profesi pokračovat, budu se snažit plnit požadavky zákazníků a rád bych rozšiřoval nabídku sortimentu,“ uzavřel vítěz soutěže o nejlepšího fachmana Kutnohorska.

Motto: „Čím starší jsou hodinky, tím větší je hodinářovo potěšení.“