„Táborská přehlídka je nejprestižnější soutěž, která se v současné době u nás v republice pořádá. Jednotlivá piva hodnotí sládci a zaměstnanci pivovarů, což zaručuje odbornou úroveň. Takové hodnocení nás pochopitelně těší o to více,“ konstatoval spokojený ředitel oceněného pivovaru David Hořejší.

Současná historie kácovského pivovaru není vlastně příliš dlouhá, nynější majitel obnovil vaření piva teprve v roce 2001. Významného úspěchu dosáhli Kácovští při svém teprve druhém vystoupení v soutěži, v konkurenci více než šedesáti pivovarů z Čech, Slovenska a Itálie. Oceněné kvasnicové pivo není jediným produktem pivovaru.

„Vaříme světlou desítku, dvanáctku a při zvláštních příležitostech, na Vánoce a Velikonoce, tmavou třináctku. Je vyráběna z pěti druhů sladu, je to pivo speciální plné, karamelové chuti,“ pochlubil se sládek Dušan Krankus a vzápětí přiznal, že z vlastní produkce má nejraději světlou dvanáctku, která se v soutěži umístila na pěkném pátém místě.

Úspěch sice potěší, ale Kácovští určitě nehodlají usnout na vavřínech.

„Na letošní rok chystáme výměnu filtrace a samozřejmě pokračuje celková rekonstrukce pivovaru. V blízké budoucnosti bychom rádi vybudovali i hotel a rozšířili restauraci,“ nechal nahlédnout do svých plánů David Hořejší.