"Nové provozy by měly být hotovy v polovině příštího roku. Jedná se o investici ve výši přibližně tři sta miliónů korun," sdělil generální ředitel Philip Morris ČR Alvise Giustiniani.

Podle jeho slov je tato událost pro místní závod o to důležitější, že přichází v době ekonomické recese a v době, kdy tabákové výrobky nejsou díky veřejnému mínění tak populárním produktem. Aktuální rozšíření výroby přitom následuje předchozí investice stejného rozsahu před dvěma lety.

Stávajících osm set zaměstnanců by následně mohly doplnit desítky nových kolegů. "Je složité říci s takovým předtihem kolik nových pracovních míst zde vytvoříme. Produkce z této části továrny bude směřovat zejména na export a vše bude záležet na poptávce," doplnil Giustiniani.

Výroba v kutnohorské tabačce by se podle informací Waltera Veena, ředitele závodu, měla nyní rozšířit o speciální formáty tabákových výrobků. "Tato investice směřuje do speciální produkce cigaret určené pro export. Jedná se například o cigarety s uhlíkovým filtrem nebo speciální formáty balení, jako jsou krabičky po deseti kusech" upřesnil Walter Veen.

Slavnostní ceremonie položení základního kamene rozšíření kutnohorské tabačky se zúčastnili také představitelé města. Řeč a kladívko držel na pódiu místostarosta Kutné Hory Václav Vančura. "Jsem rád, že jsou pryč všechny dohady o tom, že se firma bude stěhovat směrem na východ a že společnost Philip Morris dělá naopak všechno proto, aby v historii Kutné Hory psala další řádky," pronesl mimo jiné Vančura. Spolu s Walterem Veenem se poté pustili do betonářských prací při ukládání speciálního pamětního tubusu v základech nové stavby.

Dvacet pět miliard cigaret, které letos brány kutnohorské tabačky opustí, si vychutnají kuřáci ve třiceti zemích celého světa.