Pavel Klabík: chladicí technika, Benešov
Zcela zásadně jsem poté, co jsem začal podnikat, změnil pracovní režim. Od té doby vstávám dříve a chodím spát o dost později později. Pracuji prakticky nepřetržitě i o sobotách a nedělích. Jediné volno, které mám, je to o dovolené, když odjedu z bydliště.

Martin Pezinský: majitel obchodu se sklem a keramikou, Kladno
Od té doby, co jsem začal podnikat, jsem musel velice omezit koníčky. Předtím jsem hrál tenis a věnoval mnoho času hudbě, jak pasivně, tak aktivně. Zásadně se mi také změnila pracovní doba a moje nynější profese se pro mě stala hobby.

Tomáš Krištof: spolumajitel firmy Koupelny na klíč, Beroun
Naštěstí jsem nemusel svůj život nějak zásadně měnit, a to ani nikdy v minulosti, ani nyní. A pevně věřím v to, že nikdy nebudu nucen něco takového učinit. Stačí, když člověk pracuje, jak nejlépe umí, a změny nejsou potřeba.

Anna Vlčková: chovatelské potřeby, Brandýs nad Labem
Musela jsem omezit některé své záliby, jinak začátky mého podnikání žádné zásadní změny neprovázely. Od mala jsem byla mezi zvířaty nebo jsem se bavila s chovateli, a tak jsem nemusela žádné zkušenosti dlouho získávat.

Miroslav Seidl: se svým otcem vlastní firmu Elektro – Seidl, Rakovník
Pro svoji profesi jsem musel udělat spoustu kurzů, abych dostal osvědčení. Proto, abych mohl podnikat v EZS a EPS, jsem si musel udělat koncesní listinu. Nyní jsem si udělal zkoušky na revizního technika, což bylo vůbec asi nejtěžší.

Kamil Handlíř: spolumajitel firmy na výrobu kuchyňského nábytku, Čáslav
Začínali jsme původně výrobu kuchyňského nábytku s mým společníkem dva, ale pak začaly přicházet větší zakázky a díky tomu se rozšířila i výroba. Máme patnáct zaměstnanců, tak si nyní musíme ty úkoly rozdělovat.

Vladimír Moravec: jednatel betonárky, Český Brod
V průběhu podnikání se ukázalo, že stavební práce v regionu jedou na plné obrátky, a tak jsme museli rozšířit výrobu, abychom dokázali uspokojit poptávku. Místo jedné míchačky betonu tak nyní máme k dispozici dvě.

Václav Kabát: generální ředitel firmy Bobo, Sedlčany
Nenechal jsem se podnikáním ovlivnit. Soukromý život jsem mu nepřizpůsobil, naopak podnikání jsem upravil podle svého soukromí. Musí mi totiž přinášet radost a bavit mne. Proto jsem se do toho pustil, a to je moje zásada.

Milan Šimon: majitel stavební firmy, Mladá Boleslav
Během podnikání jsem musel zredukovat počet zaměstnanců. Zásadně jsem musel také změnit to, že jsem se rozešel se svými společníky. Velká změna přišla i v soukromém životě, mám nyní méně času na rodinu.