„Každý, s kým jsem hovořil, byl spokojen,“ sdělil pronajímatel pozemku a provozovatel autodromu v jedné osobě Josef Tříska. Jednotliví provozovatelé prý vyjádřili uspokojení po všech stránkách. Tedy nejen z hlediska tržby, byť právě tu většinou pochopitelně považují za nejdůležitější.

Hlavním faktorem, který byl rozhodující pro nadprůměrnou návštěvnost letošní Sedlecké poutě, bylo samozřejmě počasí. Vedle Třísky potvrdil jeho důležitost i jeden z kolotočářů, jenž sice odmítl sdělit své jméno, ale zato se pochlubil svým do jisté míry nestandardním životním příběhem.

„V Kutné Hoře jsem poněkolikáté, poprvé jsem tu byl v roce 1992. Od té doby jezdím s „komedianty“. Přitom jsem vyučen řezníkem a toto povolání také od podzim u do jara vykonávám,“ prozradil lámanou češtinou slovenský Maďar, jenž sice bydlí v Bratislavě, ale zhruba polovinu roku stráví cestami po několika zemích Evropy, včetně těch takzvaně „západních“.

„Mám padesátku na krku, rodinu už nemám. Jsem absolutně nezávislý a nemám co ztratit,“ dodal stručně s tím, že na toto téma je to všechno, co nám prozradí.

Němci východňákům „zatápěli“

Při svých cestách Evropou neodolal pokušení pracovně se uchytit i v této části Evropy, kde výdělek nabízí o poznání příjemnější možnosti. „Bylo to tam však náročné. Šéfové se na nás dívali skrz prsty, požadovali po nás výkony, který byly sice správné, ale zbytečné,“ popsal svou zkušenost převážně z Německa muž, který předtím, než zavítal do Kutné Hory, strávil téměř rok v Maďarsku. Jeho cesta bude pokračovat dále po České republice, nyní se chystá do Dvora Králové.