Šaty

Co bylo v módě před pěti lety a co je nyní?

Dříve se nosily převážně dvojdílné korzetové šaty. Dnes jsou žádané spíše šaty jednodílné. Ale samozřejmě korzetové střihy zůstávají. Otázkou ovšem je, co zákaznice vyhledávají. V nabídce máme obojí. V klasické módě se styly vrací.

Jaký je hit letošní plesové sezony?

Záleží, pro jakou společenskou událost jsou šaty určené. Například pro maturantky jsou hitem sezóny jednoduché šaty, římského stylu. Ale i přes to jsou u maturantek stále oblíbené velké zdobené modely.

Jaké jsou trendy pro starší zákaznice?

Vždy se přizpůsobuje střih šatů postavě. Záleží i na barvě. Každému typu ženy sluší jiná barva. Starší ženy tíhnou k tmavším odstínům, až k černé. Zaměřujeme se na dekolt, zvýrazníme a doplníme ho šperkem. Vhodnou součástí jsou bolerka a šifónové šály.

Co byste doporučila korpulentnějším ženám či dívkám?

Určitě bych jim doporučila korzetový styl šatů, mohou být jednodílné. Je dobré zvýraznit pas a lehce rozšířit sukni, například do tvaru písmene ,,A,,. Zeštíhlují také šikmé linie v pase, či šikmé sklady vedoucí shora.

Máte nějaký opravdu hodně extravagantní model?

Máme dlouhé černé bokové šaty s holými zády, hluboce vykrojené a s dlouhým rozparkem.
Toto je model pro dokonalou postavu.

Barvy

Jsou nějaké barvy, které se na ples moc nehodí?

Nejde až tak o barvu, jako spíše o materiál. Nehodí se bavlna a různé letní materiály. Co se týká barvy, dnes se nosí jakákoliv. Tam, podle mého názoru, nejsou žádná omezení.

Jaké jsou nejčastější barvy plesových rób?

Hodně se nosí černá, červená, purpurová. V současnosti si vybírají mladé dívky výrazné barvy, jako růžová, lila, azurová, žlutá a i výrazné odstíny zelené. Méně oblíbená je potom hnědá, s výjimkou odstínů do zlatova nebo do bronzova.

Doplňky

Mnoho žen má díky barvě šatů problém se střevíčky. Stačí doladit jakékoliv šaty černými nebo bílými střevíčky?

I to je individuální. Ideální je sladit barevné šaty s doplňky ve stejné barvě, ale černé a bílé doplňky jsou běžné.

Je zimní období, jaký doporučíte a nabídnete dámám svrchní díl?

Nabízíme bolerka, peleríny a šály z materiálů satén, šifón, organza. Vždy citlivě sladěné s modelem šatů.

Pro muže

A co plesová móda pro muže?

Zde je důležité sladit košili s kravatou k obleku. Na plesy se mohou nosit barevné košile . s barevnou vázankou. Druh košile záleží na stylu obleku.
Já preferuji bílou košili a kravatu barevně přizpůsobenou k šatům partnerky.

Jaký je tedy módní trend u pánských obleků?

Poslední móda je nápaditá, pohodlná a krásná. Pro ideální postavu nabízí projmuté střihy.
Móda u smokingu se výrazně nemění. Drží si stále osvědčenou linii.

Šperky

Jaký je v současné době moderní design šperků?

Hodně se nosí Swarovského kameny, vévodí bílá barva, i když trendy ze zahraničí přinášejí celou škálu barev. Nabízíme též štrasové šperky, jabloneckou bižuterii, či perličky. Důležité není být za každou cenu ,,in,, , ale sladit šperk k modelu šatů. Například ke štrasovým ozdobám na šatech je nevhodný doplněk náhrdelník z perliček.

Návštěva půjčovny

S čím zákazníci do salonu přicházejí? Mají své ideje nebo spíš potřebují poradit?

Je to individuální. Většina zákazníků přichází se svoji představou . Po vyzkoušení různých typů šatů najdeme ideální model, doplníme šperkem a leckdy je zákazník překvapen výsledkem, který se i může lišit od jeho původní představy..

Kdy by měli zájemci do půjčovny přijít?

Určitě s větším předstihem, pak je možno model včas vybrat, upravit a sladit s doplňky. Při první návštěvě se více konzultuje a zkouší. Dva týdny před termínem půjčení se sjednává zkouška se švadlenou, která šaty upraví na míru.

Kolik stojí půjčovné?

Je to rozdílné. Podle modelu. Cena se pohybuje se od pěti set korun do dvou tisíc u společenských šatů. Zapůjčení je na pět dní.