„Vegetace měla nejméně tři týdny náskok,“ vysvětlil Lukáš Rudolfský z Vinných sklepů Kutná Hora, proč vinicím zasadilo takovou ránu počasí, které není na duben nijak neobvyklé. Nebýt nedávných skoro letních teplot, vinná réva by teprve začínala otevírat pupeny a mrazíkům by dokázala čelit bez zásadních ztrát.

Ty jsou nyní poměrně výrazné. Na některých vinicích kutnohorské firmy, která pěstuje révu na čtyřiceti hektarech, poničily chladné noci a rána polovinu keřů, na dalších bezmála tři čtvrtiny.

Původně zkoušela Kateřina Hrdličková pěstovat jahody v instalatérských trubkách. KG trubky (na snímku) jsou však podle ní prostornější a kompaktnější.
Neuvěříte, do čeho žena nasadila jahody. Nejsou od hlíny a škůdci na ně nejdou

Vinaři toho v poslední době moc nenaspali. „Hlavní vinice jsme se snažili zachránit, pálili jsme tam balíky sena,“ řekl Rudolfský o nocích, kdy se působením dýmu měnilo klima na vinicích v alespoň trochu příznivější. „Díky topení jsme snížili ztráty na padesát procent,“ dodal.

Se ztrátami vinaři počítají. „O révu nepřijdeme, zase obroste, ale úroda bude tak třetinová,“ odhaduje Lukáš Rudolfský.

Podobně dopadly i vinice dalšího kutnohorského vinaře, Jiřího Kociána. „Část letošní úrody musíme oželet, uvidíme, jak k nám bude příroda milosrdná. Teď je nezbytné zaměřit se na přípravu poničených vinic na další sezonu,“ řekl Kocián.

Bude-li málo hroznů, dočkáme se vůbec se začátkem podzimu burčáku, nebo se vinaři zaměří jen na víno? „Burčák bude,“ tiší obavy Lukáš Rudolfský, v jehož vinařství se dělá burčák z rezidentních odrůd, například Solaris nebo Regent. „Ty se snad zmátoří. Zhruba do tří týdnů uvidíme,“ doplnil vinař.