Pomoci ukázat hodnoty, které jsou právě pro vás důležité, můžete i vy, pokud se do hlasování zapojíte. Šanci podpořit svého favorita máte až do 30. září!

Druhý ročník ocenění Český Goodwill se těší značnému zájmu veřejnosti i nominovaných firem. V porovnání s loňským premiérovým ročníkem došlo k téměř trojnásobnému nárůstu, a to jak v množství přijatých nominací, tak i v počtu firem, které svou nominaci přijaly a s účastí v projektu souhlasily.

O přízeň veřejnosti v hlasování o titul OSOBNOST Českého Goodwillu 2014 se tím pádem letos uchází téměř šedesát zástupců firem, které v rámci svých podnikatelských aktivit ctí základní morální hodnoty a nejsou lhostejné ani k svému nejširšímu okolí.

Svého zástupce nominovaného na ocenění Český Goodwill 2014 má letos opět každý ze čtrnácti krajů České republiky. Lidé si na nominovaných firmách nejvíce váží férového, lidského přístupu, vytrvalosti a schopnosti držet slovo. Novým fenoménem letošního ročníku jsou vícenásobné nominace, kdy více lidí nominovalo stejnou firmu, a také několik nominací od bývalých zaměstnanců.

Ty velmi zapůsobily také na manažerku projektu Markétu Novou: „Uznání od zaměstnanců, kteří již ve společnosti nepracují, ale doba, kdy v ní působili, je pozitivně ovlivnila natolik, že se svého bývalého zaměstnavatele rozhodli nominovat na ocenění Český Goodwill, považuji za obdivuhodnou známku kvalit nominované firmy a osobnostní integrity člověka, který ji vede."

Všechny příběhy nominovaných jsou obdivuhodné a velmi inspirativní. Seznámit se s nimi můžete na webových stránkách ocenění Český Goodwill www.cesky-goodwill.cz. Nominovaného, jehož příběh vás nejvíce osloví, pak můžete podpořit svým hlasem, a pomoci mu tak k získání titulu Osobnost Českého Goodwillu 2014. Hlasování potrvá až do konce září.

Výsledky budou slavnostně vyhlášeny v polovině října

Nominovaní mohou získat ocenění ještě v dalších čtyřech kategoriích Českého Goodwillu, jimiž jsou Tradice, Inovace, Partner a Mecenáš. Vítěze v těchto kategoriích vybere odborná porota, složená ze zástupců partnerů projektu. Slavnostní vyhlášení výsledků a předání ocenění výhercům se uskuteční ve středu 15. října v unikátních prostorách Národního technického muzea v Praze.

„Velmi si vážíme možnosti uspořádat slavnostní večer ocenění Český Goodwill 2014 v Národním technickém muzeum, jehož obsáhlé sbírky výjimečným způsobem dokumentují génia českých vynálezců a podnikatelů, kteří se zapsali do historie nejen našeho národa, ale mnozí získali i světový věhlas," říká Lenka Hlavatá, managing partner HPCG, která je pořadatelem ocenění Český Goodwill, a dodává: „Věřím, že tato příležitost bude inspirací a motivací pro i nominované firmy, které na tuto historickou tradici navazují, aby ve svém snažení vytrvaly."

Český Goodwill 2014 se koná pod záštitou Ing. Jaroslavy Jermanové, I. místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Organizátorem projektu je česká poradenská skupina HPCG, mediálně jej podporují regionální Deník, multimediální projekt ZET skupiny Lagardère, Regie Radio Music, specializovaný server MMportal.cz a zpravodajsko-informační portál SkyPaper.

Čtěte také: Společenská odpovědnost je součástí firemní kultury každé vyspělé společnosti